Американський президент сказав також, що прагне знищити «токсичні ідеології», і подякував за роботу Ілону Маску.
Президент США Дональд Трамп у своєму зверненні до Конгресу США заявив, що припинив будь-яку державну цензуру та повернув свободу слова в Америку. Трампів виступ занотувало RFI і транслювало Суспільне.
«Я припинив будь-яку державну цензуру та повернув свободу слова в Америку. Це повернулося », — сказав президент США.
Трамп також згадав про війну в Україні, повторивши свої давні тези про «мільйони жертв», 350 мільярдів доларів від США тощо.
Він повідомив, що отримав листа від президента України Володимира Зеленського про те, що «Україна готова сісти за стіл переговорів якомога швидше, щоб наблизити тривалий мир», і що Київ готовий підписати угоду про корисні копалини. Трамп подякував Зеленському за лист і додав, що паралельно мав «серйозні дискусії» з Росією і отримав «сильні сигнали, що вони готові до миру».
Крім того, Трамп ще раз наголосив на відмові від політики різноманітності та що у Сполучених Штатах існують лише дві статі: чоловіча і жіноча. Він заявив, що прагне знищити «токсичні ідеології», кажучи, що у школах нібито спеціально намагаються зробити з дітей трансперсон, і «назавжди покінчити з брехнею про те, що будь-яка дитина потрапляє в пастку неправильного тіла».
Трамп також похвалив роботу Ілона Маска , вказавши, що завдяки йому вдалося виявити «жахливі марнотратства»: «Дякую, Ілоне. Він дуже багато працює. Йому це не потрібно. Він не потребував цього. Дуже дякую, ми це цінуємо ».
Президент США також заявив, що хоче повернути Штатам Панамський канал і що підтримує право ґренландців на самовизначення, але США «так чи так» візьмуть острів під свій контроль.
На самому початку виступу Трамп заявив, що вже встиг підписати майже 100 виконавчих указів з моменту вступу на посаду, і це, на його думку, робить його «президентство найуспішнішим в історії», навіть кращим за Джорджа Вашингтона.
Під час виступу чимало представників Демократичної партії висловлювали протест, деякі одягнули синьо-жовті шарфи, інші тримали картки з написами «Це брехня», «Маск краде» тощо.
Нагадаємо, ще 20 січня у своїй інавгураційній промові президент США Дональд Трамп заявив, що підпише виконавчий указ про припинення урядової цензури та «повернення свободи слова в Америці» .
26 лютого адміністрація Дональда Трампа оголосила, що почне самостійно відбирати медіа, які матимуть доступ до президентського журналістського пулу . Попереднє століття цим займалася незалежна Асоціація кореспондентів Білого дому.
Того ж дня Білий дім відмовив низці медіа в доступі до першого засідання кабінету президента Дональда Трампа, зокрема Associated Press, Reuters та іншим.
Раніше Білий дім заборонив журналістам Associated Press доступ до Овального кабінету та президентського борту Air Force One через те, що AP й надалі використовує назву «Мексиканська затока» замість «Американська». AP подало до суду , втім суд відхилив запит про негайне відновлення повного доступу журналістів агентства до Білого дому.
Раніше органи виконавчої влади США скасували підписку на кілька видань , зокрема Politico, The New York Times та Associated Press, на вимогу нового Департаменту ефективності уряду, яким керує Ілон Маск. Також Державний департамент США розпорядився призупинити свої підписки на низку медіа .
Сам Ілон Маск закликав закрити редакції «Голосу Америки» і «Радіо Свобода» , які фінансує уряд США.
Крім того, у США почали розслідування проти суспільних мовників через політику спонсорства .
Фото: Дональд Трамп / фейсбук
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.