Дональд Трамп підписав указ про надання англійській мові статусу офіційної в США

Дональд Трамп підписав указ про надання англійській мові статусу офіційної в США

2 Березня 2025
931
2 Березня 2025
15:00

Дональд Трамп підписав указ про надання англійській мові статусу офіційної в США

931
Указ скасовує попередні нормативні документи, які зобов’язували федеральні структури надавати допомогу людям з недостатнім знанням англійської мови. Тепер відомства можуть вирішувати, чи надавати послуги іншими мовами.
Дональд Трамп підписав указ про надання англійській мові статусу офіційної в США
Дональд Трамп підписав указ про надання англійській мові статусу офіційної в США

Президент США Дональд Трамп 1 березня підписав указ про надання англійській мові статусу офіційної у Сполучених Штатах Америки. Про це йдеться в повідомленні Білого дому.

«Державна мова є основою єдиного і згуртованого суспільства, і Сполучені Штати зміцнюються завдяки громадянам, котрі можуть вільно обмінюватися думками однією спільною мовою.

Приймаючи нових американців, політика заохочення вивчення та прийняття нашої національної мови зробить Сполучені Штати спільним домом і дасть змогу новим громадянам досягти американської мрії. (...) Цей указ визнає та вшановує давню традицію багатомовних американських громадян, які вивчили англійську мову та передали її своїм дітям і майбутнім поколінням», — ідеться в указі.

Згідно з документом, надання англійській мові статусу офіційної «не лише спростить комунікацію, а й зміцнить спільні національні цінності та створить більш згуртоване й ефективне суспільство». 

Указ скасовує попередні нормативні документи, які зобов’язували федеральні структури надавати допомогу людям з недостатнім знанням англійської мови. Тепер відомства можуть вирішувати, чи надавати послуги іншими мовами.

Колишній посол України в США Валерій Чалий на своїй фейсбук-сторінці висловив думку, що це рішення матиме «далекосяжні наслідки».

«Мінімум 70 мільйонів американців, які користуються іншими мовами, тепер не зможуть претендувати на вимогу обовʼязкового перекладу, наприклад, іспанською. Це все буде вирішуватися на рівні бізнесу чи штатів. І щось мені підказує, що після цього величезних демонстрацій не буде. Бо це нормально — жити в країні і знати офіційну мову. Навіть у країні з федеративним устроєм. Нехай Путін тепер розкаже Дональду Трампу про вимогу офіційного статусу російської в унітарній Україні», — написав він.

У коментарях до свого допису колишній посол зауважив, що наразі це лише виконавчий указ президента, а не закон, та припустив, що «навколо федерального юридичного статусу в Конгресі буде дискусія».

«Але виконувати указ будуть вже, тим більше в тих штатах, а їх 32 з 50, де англійська вже була офіційна на рівні штатів», — додав Чалий.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп перейменував Мексиканську затоку на Американську. У Білому домі заявили, що цей крок «вшанує американську велич». Цим же указом він «повернув» горі Деналі на Алясці, найвищій точці Північної Америки, назву Мак-Кінлі.

Сервіс Google Maps уже змінив назву Мексиканської затоки на «Американську» для американських користувачів. Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум розкритикувала це рішення.

11 лютого один з кореспондентів AP намагався потрапити до Білого дому на звичну подію за участю президента Дональда Трампа, але його не пропустили. Пізніше іншого репортера AP не допустили на вечірній захід у дипломатичному залі Білого дому. За словами агенції, перед цим адміністрація Трампа пригрозила їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви Мексиканської затоки.

Білий дім заборонив журналістам інформаційного агентства Associated Press доступ до Овального кабінету та президентського борту Air Force One, а згодом також оголосив, що почне самостійно відбирати медіа, які матимуть доступ до президентського журналістського пулу.  

Фото: Білий дім / фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
931
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор, бережіть себе...
16 год. тому
...від нескінченниз висерів - срака лусне!
Ігор
16 год. тому
Валерію Чалому варто було б звернути увагу на пОПу де й досі чужі нам, говорять російськими щелепами братньою мовою. Та й на ЗСУ де все спілкування суцільно за допомогою братньої для одного народу, слов'янської фені. Хоч треба віддати Чалому належне. Він єдиний хто насмілився порушити генеральну лінію чужої для України какістократії - поливати брудом Трампа. І знову намагається перемкнути увагу на Путіна. Про якого в нас вже й забули.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду