Висока представниця ЄС Кая Каллас вважає, що заяви США містять російські наративи

Висока представниця ЄС Кая Каллас вважає, що заяви США містять російські наративи

24 Лютого 2025
258
24 Лютого 2025
12:37

Висока представниця ЄС Кая Каллас вважає, що заяви США містять російські наративи

258
Водночас вона зауважила, що ЄС намагається підтримувати якомога більшу взаємодію з новою американською адміністрацією.
Висока представниця ЄС Кая Каллас вважає, що заяви США містять російські наративи
Висока представниця ЄС Кая Каллас вважає, що заяви США містять російські наративи

Висока представниця Євросоюзу Кая Каллас вважає, що у заявах США дуже помітні російські наративи. Про це вона сказала у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ, повідомив Укрінформ.

«Якщо подивитися на послання, що надходять від Сполучених Штатів, є очевидним, що російський наратив там представлений дуже сильно», — зазначила вона.

Водночас Каллас зауважила, що ЄС намагається підтримувати якомога більшу взаємодію з новою американською адміністрацією.

Окрім цього, висока представниця Євросоюзу наголосила на важливості єдності позицій ЄС під час переговорів із США, а також обов'язковості участі України та Європи у мирних переговорах щодо припинення вогню.

«Жодна угода без цього не може працювати. Це абсолютно зрозуміло. Ви можете обговорювати з Путіним усе що бажаєте, але, коли йдеться про Європу або про Україну, Україна і Європа також мають погодитися з цими речами. Саме тому нам потрібно це обговорювати, про що б не йшлося», — додала Каллас.

Нагадаємо, 18 лютого держсекретар США Марко Рубіо та голова МЗС Росії Сергій Лавров провели переговори в Саудівській Аравії щодо «налагодження двосторонніх відносин» та війни Росії проти України. Українську сторону на зустріч не запросили.

Раніше США намагалися укласти з Україною угоду, за якою Україна передавала американській стороні 50% прибутків від видобутку корисних копалин, портів тощо без чітких гарантій безпеки з боку США. Проте президент Володимир Зеленський відмовився підписувати угоду в такому вигляді. Станом на зараз американська сторона продовжує наполягати на укладенні угоди.

19 лютого президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського «коміком» та «диктатором без виборів» і звинуватив у небажанні проводити вибори. «Диктатору без виборів Зеленському краще діяти швидко, інакше у нього не залишиться країни», — написав Трамп.

Перед цим Трамп також заявив, що підтримує ідею проведення виборів в Україні, а Володимир Зеленський має начебто лише 4% підтримки серед українців. У відповідь Зеленський сказав, що дані про 4% — це російська дезінформація, а Трамп, «на жаль, живе в цьому дезінформаційному просторі». Він послався на останні дані опитування КМІС, за якими станом на першу половину лютого 2025 року президенту довіряють 57% українців.

Після цього віцепрезидент США Джей Ді Венс звинуватив Зеленського в нібито «поливанні брудом» Трампа в медіа і сказав, що це «жахливий спосіб вести справи» з новою адміністрацією США.

Нещодавно видання Financial Times із посиланням на п’ятьох західних посадовців повідомило, що США виступають проти згадки Росії як агресора у спільній заяві країн G7 до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Натомість у проєкті заяви від Держдепу війну назвали «конфліктом в Україні».

21 лютого США запропонували альтернативний проєкт резолюції Генасамблеї ООН з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ця пропозиція суттєво відрізняється від тексту, підготовленого Україною та європейськими країнами, і враховує російські поправки.

Читайте також:

Фото: Kaja Kallas / X 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
258
Читайте також
20.02.2025 10:00
Леся Бідочко
Андрій Пилипенко
Олександр С'єдін
0
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду