Associated Press подає до суду на посадовців адміністрації Трампа через обмеження доступу до президентських заходів

Associated Press подає до суду на посадовців адміністрації Трампа через обмеження доступу до президентських заходів

22 Лютого 2025
369
22 Лютого 2025
11:00

Associated Press подає до суду на посадовців адміністрації Трампа через обмеження доступу до президентських заходів

369
Інформаційне агентство домагається екстреного слухання та ухвали суду, щоб визнати неконституційною заборону висвітлювати події Білого дому через те, що журналісти відмовилися називати Мексиканську затоку Американською, та вимагати її скасування.
Associated Press подає до суду на посадовців адміністрації Трампа через обмеження доступу до президентських заходів
Associated Press подає до суду на посадовців адміністрації Трампа через обмеження доступу до президентських заходів

Інформаційне агентство Associated Press подає до окружного суду США у Вашингтоні на трьох чиновників Білого дому через обмеження доступу для його журналістів до деяких заходів президента Дональда Трампа, Овального кабінету і президентського борту Air Force One за відмову називати Мексиканську затоку Американською. Про це пише CNN.

AP стверджує, що заборона порушує Першу поправку Конституції США, а також положення про належну правову процедуру П'ятої поправки. Агентство домагається екстреного слухання та ухвали суду, щоб визнати заборону неконституційною та вимагати її скасування.

«Преса та всі люди в Сполучених Штатах мають право вибирати власні слова і не піддаватися помсті з боку уряду. Конституція не дозволяє уряду контролювати слова. Дозволити такому державному контролю та помсті — це загроза свободі кожного американця», — написали юристи AP у скарзі.

Спершу команда видання намагалася вирішити суперечку особисто, однак зрештою їй довелося вдатися до судового позову.

Агентство повідомило, що частково подає позов, аби захистити інші медіа від подібного покарання з боку Білого дому. Адвокати медіа заявили, що ці дії мають на меті «відстояти свої права на редакційну незалежність, гарантовану Конституцією Сполучених Штатів, і запобігти виконавчій владі примушувати журналістів повідомляти новини лише схваленою урядом мовою».

У позові названо трьох відповідачів: главу апарату Білого дому Сьюзі Вайлс, речницю Керолайн Лівітт і заступника глави адміністрації Тейлора Будовіча. 

«Ми побачимо їх у суді. Ми вважаємо, що маємо рацію в цій позиції, і я сказала під час свого першого брифінгу: ми забезпечимо, щоб правда і точність були присутні в Білому домі щодня», — прокоментувала судовий позов Лівітт.

Відомо, що справу розглядатиме призначений Трампом суддя Тревор Макфадден.

Нагадаємо, 20 січня президент США Дональд Трамп перейменував Мексиканську затоку на Американську. У Білому домі заявили, що цей крок «вшанує американську велич». Цим же указом він «повернув» горі Деналі на Алясці, найвищій точці Північної Америки, назву Мак-Кінлі.

Сервіс Google Maps уже змінив назву Мексиканської затоки на «Американську» для американських користувачів. Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум розкритикувала це рішення.

11 лютого один з кореспондентів AP намагався потрапити до Білого дому на звичну подію за участю президента Дональда Трампа, але його не пропустили. Пізніше іншого репортера AP не допустили на вечірній захід у дипломатичному залі Білого дому. За словами агенції, перед цим адміністрація Трампа пригрозила їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви Мексиканської затоки.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» засудила рішення Білого дому та вимагала повернути AP повну можливість висвітлювати події в Білому домі.

Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила під час брифінгу, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню». Вона також зазначила, що висвітлення подій Білого дому є «привілеєм».

Білий дім заборонив журналістам інформаційного агентства Associated Press доступ до Овального кабінету та президентського борту Air Force One.  Журналісти АР зможуть надалі працювати на території Білого дому, зокрема брати участь у брифінгах його речників.

«Хоча їхнє право на безвідповідальну і нечесну журналістику захищене Першою поправкою, вона не гарантує їм привілей безперешкодного доступу до обмежених приміщень, таких як Овальний кабінет і Air Force One», — прокоментував заступник глави Білого дому Тейлор Будович.

Фото: AP

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
369
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду