До 7 березня — реєстрація на конкурс грантів для висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні

До 7 березня — реєстрація на конкурс грантів для висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні

21 Лютого 2025
305
21 Лютого 2025
10:02

До 7 березня — реєстрація на конкурс грантів для висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні

305
Спеціальний грант у розмірі до 1 500 швейцарських франків (близько 68 000 грн) буде надано 10 відібраним кандидатам (половина гранту буде надана після відбору, а друга половина — після публікації).
До 7 березня — реєстрація на конкурс грантів для висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні
До 7 березня — реєстрація на конкурс грантів для висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні

Fondation Hirondelle (Швейцарія),  Інститут регіональної преси та інформації (Україна) та JusticeInfo.net запрошують регіональних журналістів взяти участь у конкурсі на отримання грантів для висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні спільно з JusticeInfo.net.

JusticeInfo.net — це спеціалізований веб-сайт новин, який працює під егідою швейцарської організації Fondation Hirondelle. Він забезпечує журналістське висвітлення міжнародних та перехідних процесів у сфері правосуддя по всьому світу в режимі реального часу. Впродовж декількох років він розповідає про Україну та активно підтримує публікації українських журналістів щодо воєнних злочинів з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

«Це запрошення надає можливість українським журналістам висвітлити та дослідити питання, пов'язані з розслідуванням та притягненням до відповідальності за воєнні або пов'язані з війною злочини українською системою правосуддя», — повідомляють організатори.

Спеціальний грант у розмірі до 1 500 швейцарських франків (близько 68 000 грн) буде надано 10 відібраним кандидатам (половина гранту буде надана після відбору, а друга половина — після публікації). Репортажі можуть бути друкованими / веб, радіо / аудіо або телевізійними. Одержувачі грантів будуть також запрошені на воркшоп у Києві наприкінці березня 2025 року (три дні) та на тренінг з безпеки наприкінці квітня 2025 року (два дні).

Запрошуються автори до подання спеціальних репортажів або аналітичних матеріалів, що стосуються певного аспекту правосуддя щодо воєнних злочинів або досліджують важливу подію, процес чи справу. У рамках цього відбору організатори чекають на репортажі за наступними 5 темами:

  1. Соціальна згуртованість: як місцеві громади розуміють і реагують на пов'язані з війною судові процеси, які безпосередньо впливають на їхні громади?
  2. Меморіали: як формується культура пам’яті через пам’ятники, мистецтво та інші форми меморіалізації в українських населених пунктах, що зазнали воєнних злочинів (наприклад, у Бучі, Ізюмі та ін)?
  3. Захист: які професійні виклики та стандарти існують для адвокатів в українських судових провадженнях щодо воєнних злочинів?
  4. Колабораційні справи: який вплив на суспільство і що залишається невирішеним у застосуванні закону про колабораціонізм?
  5. Суд над Торденом у Фінляндії: Як українці відстежують та висвітлюють перший закордонний судовий процес над російським солдатом, якого звинувачують у воєнних злочинах, скоєних в Україні?

Організатори шукають як сюжети, пов'язані зі справами, що розслідуються/розглядаються в суді, або з аналізом діяльності прокуратури, так і аналітичні статті, що висвітлюють вищезгадані теми в більш широкому контексті.

Хто може подати заявку?

  • Українські журналісти, які працюють позаштатними працівниками або співробітниками регіональних ЗМІ.
  • Позаштатні працівники повинні надати лист-зобов'язання від місцевої медіа-структури, яка має намір опублікувати фінальний проект.
  • Пропозиції мають бути орієнтовані на місцеву українську аудиторію та призначені для розповсюдження через регіональні ЗМІ.

Деталі гранту та виплати

  • Фінансування: Відібрані заявники отримають 1 500 швейцарських франків на підтримку своїх публікацій.
  • Кураторство: Отримувачі гранту матимуть індивідуальне редакторське кураторство (як онлайн, так і особисте).
  • Навчання: триденний тренінг з редакційної підготовки відбудеться наприкінці березня 2025 року в Києві та дводенний тренінг з безпеки проходитиме наприкінці квітня 2025 року
  • Період отримання гранту — чотири місяці (березень-червень 2025 року).
  • Кінцевий термін: Матеріали мають бути завершені та опубліковані протягом 4 місяців, до 30 червня 2025 року.

Як подати заявку

Заявка має бути надіслана на електронну адресу: grantsukraine@hirondelle.org

Кінцевий термін подачі заявок: 7 березня 2025 року

Формуляр заявки — максимум 2 сторінки

  1. Ім'я, адреса, контактні дані, тощо.
  2. Назва засобу масової інформації. (Будь ласка, додайте лист із підтвердженням зацікавленості від редактора).
  3. Тип ЗМІ.
  4. Розкажіть, будь ласка, трохи про ваш ЗМІ. Наскільки велика аудиторія? Які спільноти вона охоплює? Де знаходиться редакція?
  5. Посилання на веб-сайт або інший ресурс.
  6. Опис сюжету: Розкажіть нам, про що буде ваша історія (максимум десять речень).
  7. У якому форматі буде ваша історія: друкована, онлайн, відео чи мультимедійна?
  8. Як ви будете висвітлювати цю історію? (Джерела, ...).
  9. Поясніть, будь ласка, будь-які очікувані труднощі, пов'язані з висвітленням цієї історії. Які нові навички або знання вам знадобляться для завершення цієї історії?
  10. Орієнтовний бюджет.
  11. Чому ви хочете взяти участь у цій грантовій програмі? Що, на вашу думку, ви від неї здобудете?
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
305
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду