У Парижі RSF влаштували акцію протесту з вимогою до Росії звільнити утримуваних українських журналістів

У Парижі RSF влаштували акцію протесту з вимогою до Росії звільнити утримуваних українських журналістів

20 Лютого 2025
503
20 Лютого 2025
16:59

У Парижі RSF влаштували акцію протесту з вимогою до Росії звільнити утримуваних українських журналістів

503
На площі Республіки було виставлено 20 трун.
У Парижі RSF влаштували акцію протесту з вимогою до Росії звільнити утримуваних українських журналістів
У Парижі RSF влаштували акцію протесту з вимогою до Росії звільнити утримуваних українських журналістів

У Парижі міжнародна недержавна організація із захисту прав людини та свободи слова «Репортери без кордонів» (RSF) влаштувала акцію протесту з вимогою до російської влади негайно звільнити 19 утримуваних українських журналістів, а також надати пояснення щодо Вікторії Рощиної, яка була оголошена померлою 19 вересня 2024 року і тіло якої досі не повернули її родині. Про це йдеться у повідомленні на сайті організації.

На площі Республіки було виставлено 20 трун. 

Одна закрита — для Вікторії Рощиної, яку Міністерство оборони Росії оголосило померлою в єдиному листі, надісланому її родині, коли вона була ув'язненою Росією, і 19 відкритих — для українських репортерів, ув'язнених у російських в'язницях.

Також представники організації розгорнули банер: «Українська журналістка померла у в'язниці в Росії. 19 інших досі там ув'язнені. Чи варто чекати їхньої смерті, щоб діяти?».

Генеральний директор RSF Тібо Бруттен, коментуючи акцію, зазначив, що світ не повинен забувати про цих журналістів і Росія має понести відповідальність за ці злочині.

«Де тіло Вікторії Рощиної, яку Росія оголосила померлою? Чи варто чекати, поки загинуть 19 інших українських журналістів, які перебувають у заручниках Російської Федерації, щоб припинилася апатія? За фактичної байдужості міжнародної спільноти Росія жорстоко репресує незалежних журналістів на окупованих нею українських територіях. 19 репортерів знемагають у тюрмах Кремля, страждають від тортур та ізоляції, деякі з них — вже майже десять років. Трагедія Вікторії Рощиної, досі затьмарена тінню, є моторошним нагадуванням про те, що бути затриманим Росією — це ризикувати померти за ґратами. Ми не повинні про них забувати. Їхнє звільнення є абсолютною надзвичайною ситуацією, і Росія має понести відповідальність за ці злочини», —  сказав Бруттен.

RSF зазначили, що більшість утримуваних Росією журналістів були заарештовані на окупованих українських територіях після 2014-го та 2022 року за відмову співпрацювати з Кремлем.

Дев'ятьох із них уже засуджено до 20 років позбавлення волі після несправедливих судових процесів за неправдивими звинуваченнями в «тероризмі» або «шпигунстві».

«Попри те, що Кремль відмовляється повідомляти про долю кількох журналістів, заарештованих після широкомасштабного вторгнення у 2022 році, декілька розслідувань RSF дозволили відстежити їхнє місцезнаходження»,— зазначає організація.

Нагадаємо, що напередодні заступник міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрій Наджос закликав європейських колег об’єднати зусилля для визволення з російського полону українських медійників та митців. 

За даними ІМІ, нині в російському ув’язненні перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників та два журналісти-комбатанти. Загалом з початку російської агресії проти України, тобто з 2014 року, в російському полоні побували 112 журналістів.

У листопаді, після загибелі журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що Україна втратила сподівання на ефективну кулуарну адвокацію звільнення українських цивільних полонених і переводить цей процес у більш публічну форму. 

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) до кінця 2025 року планує представити доповідь щодо ситуації з журналістами, які утримуються в російських в'язницях. За словами секретаря Комітету ПАРЄ Роберта Фасіно, доповідь готуватиметься за пришвидшеною процедурою.

Фото: Robin Grassi / RSF

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
503
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду