Андрій Наджос закликав європейських колег допомогти у визволенні з російського полону українських митців та медійників

Андрій Наджос закликав європейських колег допомогти у визволенні з російського полону українських митців та медійників

19 Лютого 2025
385
19 Лютого 2025
08:56

Андрій Наджос закликав європейських колег допомогти у визволенні з російського полону українських митців та медійників

385
Під час конференції «Обличчя російської неволі» в Європейському парламенті заступник міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції нагадав, що російська війна забрала життя 149 українських митців та 97 медійників. У російському полоні нині перебувають 30 медійників, а також 30 українських музикантів з військових оркестрів.
Андрій Наджос закликав європейських колег допомогти у визволенні з російського полону українських митців та медійників
Андрій Наджос закликав європейських колег допомогти у визволенні з російського полону українських митців та медійників

Заступник міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрій Наджос закликав європейських колег об’єднати зусилля для визволення з російського полону українських медійників та митців. Про це він сказав 18 лютого під час конференції «Обличчя російської неволі» в Європарламенті, яку організували за підтримки групи депутатів Європарламенту від Польщі, повідомила пресслужба Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

«За наше прагнення залишатися нацією й відмову зрікатися власної історії, культури та батьківської землі українці піддаються нелюдським знущанням з боку Росії. Війна забрала життя 149 українських митців та 97 медійників. Так само як у 20-х, 30-х роках ХХ століття сталінський режим знищив покоління українських митців, так і сьогодні Росія цілеспрямовано нищить українську культуру та слово», — сказав Наджос.

Він зауважив, що під час російської війни проти України загинули не лише українські журналісти, але й 7 іноземних медійників. Окрім цього, в полоні нині перебувають 30 українських журналістів. Болючим питанням також залишається доля полонених захисників Маріуполя, серед яких опинилися й учасники військових оркестрів. Так, у полоні перебувають 30 українських музикантів, з яких 21 — на тимчасово окупованих територіях. 

Як зазначили під час конференції, систематичні злочини Росії проти митців і медійників становлять загрозу для інформаційної безпеки та підривають демократичні цінності й права людини.

Директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій МКСК Діана Трима також розповіла учасникам конференції про своє перебування до 2024 року на посаді директорки департаменту культури м. Маріуполь, а до того директорки Маріупольського камерного оркестру та засновниці Маріупольської філармонії, а також про перебування в блокаді Маріуполя з 22 лютого до 15 березня 2022 року.

Серед учасників конференції були представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, громадських організацій, зокрема ГО «Музика в полоні», та члени родин полонених. У своїх виступах учасники неодноразово наголошували на систематичних порушеннях Женевських конвенцій та загальновизнаних європейських цінностей з боку Росії. 

Дискусійні панелі заходу присвятили аналізу порушень прав людини, представленню доказових матеріалів та напрацюванню механізмів міжнародного реагування.  

За даними МКСК, учасники конференції висловили солідарність із жертвами воєнних злочинів та підтвердили готовність надалі відстоювати права українських полонених, митців і журналістів на міжнародному рівні.

Нагадаємо, за даними ІМІ, нині в російському ув’язненні перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників та два журналісти-комбатанти. Загалом з початку російської агресії проти України, тобто з 2014 року, в російському полоні побували 112 журналістів.

У листопаді, після загибелі журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що Україна втратила сподівання на ефективну кулуарну адвокацію звільнення українських цивільних полонених і переводить цей процес у більш публічну форму. 

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) до кінця 2025 року планує представити доповідь щодо ситуації з журналістами, які утримуються в російських в'язницях. За словами секретаря Комітету ПАРЄ Роберта Фасіно, доповідь готуватиметься за пришвидшеною процедурою.

Фото: МКСК

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
385
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду