![Речниця Білого дому заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню»](/doc/images/news/archive/2021/238248/i75_ArticleImage_238248.webp)
Речниця Білого дому заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню»
Речниця Білого дому заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню»
![Речниця Білого дому заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню»](/doc/images/news/archive/2021/238248/ArticleImage_238248.webp)
![Речниця Білого дому заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню» Речниця Білого дому заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню»](/doc/images/news/archive/2021/238248/i75_ArticleImage_238248.webp)
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила під час брифінгу, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню». Про це пише AP.
Речниця сказала, що журналістам Associated Press було дозволено прийти на брифінг, але розкритикувала вибір назви затоки, яку видання використовує у своїх матеріалах.
Відповідаючи на запитання, чи заборона журналістам висвітлювати захід 11 лютого є помстою, Лівітт сказала, що міністр внутрішніх справ кодифікував зміну назви в офіційних документах і що «майже всі інші видання в цій кімнаті визнали цю водойму Американською затокою».
«Я дуже чітко про це заявила у перший же день: якщо нам здаватиметься, що медіа в цій залі поширюють брехню, ми притягатимемо цю брехню до відповідальності. Те, що водойма, яка межує з Луїзіаною, називається Американською затокою, є фактом, і я не розумію, чому деякі видання не хочуть її так називати», — сказала речниця під час брифінгу.
Керолайн Лівітт також зазначила, що висвітлення подій Білого дому є «привілеєм».
«Ніхто не має права приходити в Овальний кабінет і ставити запитання президенту Сполучених Штатів. Для цього треба отримати запрошення. (...) Ми залишаємо за собою право вирішувати, хто матиме доступ до Овального кабінету», — сказала вона.
11 лютого один з кореспондентів AP намагався потрапити до Білого дому на звичну подію за участю президента Дональда Трампа, але його не пропустили. Пізніше іншого репортера AP не допустили на вечірній захід у дипломатичному залі Білого дому. За словами агенції, перед цим адміністрація Трампа пригрозила їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви Мексиканської затоки.
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» засудила рішення Білого дому та вимагала повернути AP повну можливість висвітлювати події в Білому домі.
Внутрішня асоціація американської преси (IAPA) 12 лютого заявила, що рішення Білого дому є «актом цензури й залякування, який порушує свободу преси, закріплену в Конституції Сполучених Штатів».
«Обмеження журналістської діяльності й застереження AP свідчать про тривожний намір насаджувати офіційні критерії щодо суспільно важливої інформації із загрозою розплати тим, хто не коритиметься», — зазначив президент IAPA Хозе Роберто Дутріз.
Нагадаємо, 20 січня президент США Дональд Трамп перейменував Мексиканську затоку на Американську. У Білому домі заявили, що цей крок «вшанує американську велич». Цим же указом він «повернув» горі Деналі на Алясці, найвищій точці Північної Америки, назву Мак-Кінлі.
Сервіс Google Maps уже змінив назву Мексиканської затоки на «Американську» для американських користувачів. Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум розкритикувала це рішення.
Назва «Мексиканська затока» вперше з’явилася на карті світу в 1550 році і є загальновживаною назвою затоки із середини XVII століття.
Гора Деналі — назва корінного населення індіанців-атапасків, яку відновив у 2015 році президент Барак Обама. У 1896 році цю гору назвали на честь кандидата в президенти США, золотошукача Вільяма Мак-Кінлі. Тепер Трамп повернув цю назву, порівнюючи політику президента Мак-Кінлі зі своєю.
Фото: речниця Білого дому Керолайн Лівітт / скриншот з брифінгу
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)