![Суд зобов’язав адміністрацію Трампа тимчасово розморозити фінансування програм за кордоном](/doc/images/news/archive/2021/238232/i75_ArticleImage_238232.webp)
Суд зобов’язав адміністрацію Трампа тимчасово розморозити фінансування програм за кордоном
Суд зобов’язав адміністрацію Трампа тимчасово розморозити фінансування програм за кордоном
![Суд зобов’язав адміністрацію Трампа тимчасово розморозити фінансування програм за кордоном](/doc/images/news/archive/2021/238232/ArticleImage_238232.webp)
![Суд зобов’язав адміністрацію Трампа тимчасово розморозити фінансування програм за кордоном Суд зобов’язав адміністрацію Трампа тимчасово розморозити фінансування програм за кордоном](/doc/images/news/archive/2021/238232/i75_ArticleImage_238232.webp)
Федеральний суддя наказав адміністрації президента США Дональда Трампа тимчасово скасувати заморожування програм американської допомоги та розвитку в усьому світі. Таке рішення у четвер, 13 лютого, ухвалив суддя Амір Алі з округу Колумбія, призначений експрезидентом Джо Байденом, передають Politico та AP із посиланням на указ судді.
Амір Алі заборонив держсекретарю Марко Рубіо та директору з питань управління та бюджету Расселлу Воуту виконувати будь-які розпорядження про скасування контрактів або припинення роботи, які набули чинності після інавгурації Трампа. Рішення судді діятиме принаймні, доки триває судовий процес.
Суддя видав тимчасовий наказ за позовом двох організацій — Коаліції з адвокації вакцин проти СНІДу та Глобальної ради з охорони здоров'я, які представляють організації охорони здоров'я, що отримують американське фінансування для роботи за кордоном.
Суддя вирішив, що адміністрація Трампа не надала жодних пояснень, чому повне призупинення всієї затвердженої Конгресом іноземної допомоги, яке перекреслило контракти з тисячами неприбуткових груп, підприємств та інших, було «раціональною передумовою для перегляду програм».
Суддя Амір Алі також дійшов висновку, що адміністрація Трампа не врахувала наслідків для компаній, які розраховували на таку допомогу. Адвокати отримувачів контрактів і грантів наголошують, що замороження фінансування шкодить не тільки іноземним організаціям, а й американським компаніям, які працюють із закордонними партнерами. Більшість з них змушені звільняти людей, багато можуть не пережити 90-денне блокування допомоги.
Суддя погодився, що шкода від замороження допомоги, а також можливе порушення законів, що забороняють «довільні та безпідставні» рішення уряду, є достатніми підставами, щоб скасувати ці обмеження.
Міністерство юстиції стверджувало, що суди не мають права переглядати це рішення, адже воно ухвалене за наказом президента США. Суддя відкинув цей аргумент, зазначивши, що це дозволило б владі обходити судовий контроль
При цьому суддя відхилив прохання медичних організацій оскаржити сам указ Трампа про замороження фінансування, обмежившись тим, що тимчасово заборонив посадовцям виконувати його.
Нагадаємо, 20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які «рятують життя», забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.
3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.
Відзначимо, 59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.
За інформацією Rеuters, заморожування адміністрацією США міжнародної допомоги вплине на розслідування воєнних злочинів Росії.
За даними КМІС, майже 70% українців вважають, що зупинка фінансування США матиме негативні наслідки для України. При цьому 59% опитаних гадають, що в цьому є елемент справедливості, адже деякі проєкти «проїдали гроші чи займалися непотрібними справами».
Читайте також:
- Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
- «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
- Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)
Фото: Укрінформ
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)