RSF вимагають відновити доступ журналістів Associated Press до Білого дому
RSF вимагають відновити доступ журналістів Associated Press до Білого дому
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) засудила рішення Білого дому не допускати кореспондента Associated Press до заходу в Овальному кабінеті через те, що видання не використовує назву «Американська затока» замість Мексиканської.
RSF вимагають повернути AP повну можливість висвітлювати події в Білому домі.
«Рівень дріб'язковості, який демонструє Білий дім, настільки неймовірний, що майже приховує всю серйозність ситуації. Чинний президент карає важливе медіа за його захищений Конституцією вибір слів. Дональд Трамп топче свободу преси з першого дня свого перебування на посаді», — заявив виконавчий директор RSF США Клейтон Веймерс.
11 лютого один з кореспондентів AP намагався потрапити до Білого дому на звичну подію за участю президента Дональда Трампа, але його не пропустили. Пізніше іншого репортера AP не допустили на вечірній захід у дипломатичному залі Білого дому.
За словами агенції, перед цим адміністрація Трампа пригрозила їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви Мексиканської затоки.
«Обмеження нашого доступу до Овального кабінету через подачу AP не тільки серйозно перешкоджає доступу громадськості до незалежних новин, це явно порушує Першу поправку (до Конституції США)», — йдеться в заяві AP.
Нагадаємо, 20 січня президент США Дональд Трамп перейменував Мексиканську затоку на Американську. У Білому домі заявили, що цей крок «вшанує американську велич». Цим же указом він «повернув» горі Деналі на Алясці, найвищій точці Північної Америки, назву Мак-Кінлі.
Сервіс Google Maps уже змінив назву Мексиканської затоки на «Американську» для американських користувачів. Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум розкритикувала це рішення.
Назва «Мексиканська затока» вперше з’явилася на карті світу в 1550 році і є загальновживаною назвою затоки із середини XVII століття.
Гора Деналі — назва корінного населення індіанців-атапасків, яку відновив у 2015 році президент Барак Обама. У 1896 році цю гору назвали на честь кандидата в президенти США, золотошукача Вільяма Мак-Кінлі. Тепер Трамп повернув цю назву, порівнюючи політику президента Мак-Кінлі зі своєю.
Фото: сайт Білого дому