![У Грузії оштрафували співачку Ніно Катамадзе та ще вісьмох людей за участь в акції протесту через ув’язнення Мзії Амаглобелі](/doc/images/news/archive/2021/238170/i75_ArticleImage_238170.webp)
У Грузії оштрафували співачку Ніно Катамадзе та ще вісьмох людей за участь в акції протесту через ув’язнення Мзії Амаглобелі
У Грузії оштрафували співачку Ніно Катамадзе та ще вісьмох людей за участь в акції протесту через ув’язнення Мзії Амаглобелі
![У Грузії оштрафували співачку Ніно Катамадзе та ще вісьмох людей за участь в акції протесту через ув’язнення Мзії Амаглобелі](/doc/images/news/archive/2021/238170/ArticleImage_238170.webp)
![У Грузії оштрафували співачку Ніно Катамадзе та ще вісьмох людей за участь в акції протесту через ув’язнення Мзії Амаглобелі У Грузії оштрафували співачку Ніно Катамадзе та ще вісьмох людей за участь в акції протесту через ув’язнення Мзії Амаглобелі](/doc/images/news/archive/2021/238170/i75_ArticleImage_238170.webp)
Кутаїський апеляційний суд Грузії наклав штраф у розмірі 5000 ларі на співачку Ніно Катамадзе та ще вісьмох людей за участь в акції протесту через незаконне ув’язнення медійниці Мзії Амаглобелі. Про це повідомляє «Радіо Свобода» у Грузії.
Акція протесту відбулася ще 24 січня неподалік будинку судді Малхаза Окропірашвілі.
У ній взяли участь журналістки Гела Мтівлішвілі, Ека Кухалашвілі, їхній колега Хвіча Вашакмадзе, співачка Ніно Катамадзе, психологиня Мая Цірамуа та психолог Кетеван Філаурі, педагог і лауреат національної премії Володимир Апхазава, громадська активістка Ірина Зарандія, депутат міськради Ланчхуті Гіві Цинцадзе.
Вони протестували проти рішення судді відхилити апеляцію заарештованої журналістки.
Під час судового засідання адвокати зазначили, що це була символічна акція, яка тривала до 30 хвилин і не мала на меті завдати комусь шкоди.
Протокол про порушення склали лише через 10 днів після інциденту, коли у Грузії законодавчо посилили покарання, пов’язані з протестами. Максимальний термін адміністративного арешту збільшився з 15 до 60 діб, з’явилась заборона на проведення акцій біля будинків суддів тощо.
Нагадаємо, Мзію Амаглобелі заарештували 12 січня під час акції протесту в Батумі за те, що вона дала ляпас начальникові місцевої поліції Іраклію Джебуадзе. Інциденту передувала сутичка, яка перейшла в провокаційні дії та образи від поліції. Медійницю звинувачують у нападі на поліцейського, що передбачає позбавлення волі від 4 до 7 років.
14 січня міський суд Батумі обрав запобіжний захід у вигляді тримання Мзії Амаглобелі під вартою. Попереднє слухання у справі призначено на 4 березня.
Медійниця передала лист з Руставської в’язниці, в якому назвала обвинувачення результатом репресивних процесів, спрямованих проти особистості та свободи вираження поглядів.
12 січня на акції протесту також був затриманий оператор Batumelebi Гурам Мурванідзе. За даними Netgazeti, чоловік помітив сутички біля Конституційного суду в Батумі та почав знімати затримання на мобільний телефон.
У ЄС закликали звільнити затриманих на протестах медійників Мзію Амаглобелі та Гурама Мурванідзе.
Мзія Амаглобелі голодує вже понад 30 днів після арешту. Вона проходить додаткові обстеження.
4 лютого Амаглобелі перевели з Руставської в'язниці до клініки «Вівамед» для обстеження. Лікарі серйозно занепокоєні станом її здоров’я та рекомендували продовжити амбулаторне лікування.
Фото: Nino Katamadze/Instagram
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)