![Білий дім не допустив кореспондента AP до події з Трампом, бо редакція не називає Мексиканську затоку Американською](/doc/images/news/archive/2021/238153/i75_ArticleImage_238153.webp)
Білий дім не допустив кореспондента AP до події з Трампом, бо редакція не називає Мексиканську затоку Американською
Білий дім не допустив кореспондента AP до події з Трампом, бо редакція не називає Мексиканську затоку Американською
![Білий дім не допустив кореспондента AP до події з Трампом, бо редакція не називає Мексиканську затоку Американською](/doc/images/news/archive/2021/238153/ArticleImage_238153.webp)
![Білий дім не допустив кореспондента AP до події з Трампом, бо редакція не називає Мексиканську затоку Американською Білий дім не допустив кореспондента AP до події з Трампом, бо редакція не називає Мексиканську затоку Американською](/doc/images/news/archive/2021/238153/i75_ArticleImage_238153.webp)
Білий дім не допустив кореспондента Associated Press до заходу в Овальному кабінеті через те, що видання не використовує назву «Американська затока» замість Мексиканської. Про це повідомляється на сайті AP.
Один з кореспондентів AP, імені якого редакція воліє не називати, намагався потрапити до Білого дому на звичну подію за участю президента Дональда Трампа у вівторок по обіді, але його не пропустили. Пізніше іншого репортера AP не допустили на вечірній захід у дипломатичному залі Білого дому, стверджує редакція.
Агенція вказує, що перед цим адміністрація Трампа пригрозила їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви Мексиканської затоки.
Associated Press вважає, що це рішення «може мати конституційні наслідки для свободи слова».
«Тривожно, що адміністрація Трампа карає AP за незалежну журналістику. Обмеження нашого доступу до Овального кабінету через подачу AP не лише серйозно перешкоджає доступу громадськості до незалежних новин, це прямо порушує Першу поправку (до Конституції США)», — заявила віцепрезидентка AP Джулі Пейс.
Рішення Білого дому розкритикували директор з журналістики та дезінформації PEN America Тім Річардсон і президент Асоціації кореспондентів Білого дому Юджин Деніелс. Останній назвав це неприйнятним і сказав, що Білий дім не може диктувати медіа, як їм формувати новини, і не повинен карати журналістів через те, що незадоволений рішеннями їхніх редакторів.
Ще в січні AP повідомила, що використовуватиме у своїх публікаціях стару назву затоки, щоб не плутати аудиторію по всьому світу, хоча й визнає нову назву, присвоєну Трампом.
У своєму пораднику щодо стилю подачі редакція пояснила, що Трампів указ про перейменування діє лише на території США, а Мексиканська затока носить цю назву вже більше 400 років. «Як глобальне інформаційне агентство, яке поширює новини по всьому світу, AP має забезпечити, щоб назви місць і географія були легко впізнаваними для всіх аудиторій», — заявила редакція.
При цьому агенція сказала, що використовуватиме нову назву гори Мак-Кінлі на Алясці, адже вона розташована виключно на території США, і Трамп має повноваження змінювати географічні назви всередині країни.
Нагадаємо, 20 січня президент США Дональд Трамп перейменував Мексиканську затоку на Американську. У Білому домі заявили, що цей крок «вшанує американську велич». Цим же указом він «повернув» горі Деналі на Алясці, найвищій точці Північної Америки, назву Мак-Кінлі.
Сервіс Google Maps уже змінив назву Мексиканської затоки на «Американську» для американських користувачів. Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум розкритикувала це рішення.
Назва «Мексиканська затока» вперше з’явилася на карті світу в 1550 році і є загальновживаною назвою затоки із середини XVII століття.
Гора Деналі — назва корінного населення індіанців-атапасків, яку відновив у 2015 році президент Барак Обама. У 1896 році цю гору назвали на честь кандидата в президенти США, золотошукача Вільяма Мак-Кінлі. Тепер Трамп повернув цю назву, порівнюючи політику президента Мак-Кінлі зі своєю.
Фото: Flickr
![](https://detector.media/doc/images/visitors/noava.png)
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)