![Заморожування допомоги США впливає на розслідування воєнних злочинів Росії, — Rеuters](/doc/images/news/archive/2021/238110/i75_ArticleImage_238110.webp)
Заморожування допомоги США впливає на розслідування воєнних злочинів Росії, — Rеuters
Заморожування допомоги США впливає на розслідування воєнних злочинів Росії, — Rеuters
![Заморожування допомоги США впливає на розслідування воєнних злочинів Росії, — Rеuters](/doc/images/news/archive/2021/238110/ArticleImage_238110.webp)
![Заморожування допомоги США впливає на розслідування воєнних злочинів Росії, — Rеuters Заморожування допомоги США впливає на розслідування воєнних злочинів Росії, — Rеuters](/doc/images/news/archive/2021/238110/i75_ArticleImage_238110.webp)
Заморожування адміністрацією США міжнародної допомоги почало позначатися на роботі з притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини в Україні. Про це повідомляє агентство Rеuters із посиланням на власні джерела.
За даними видання, після початку повномасштабного вторгнення Україна відкрила понад 140 тисяч кримінальних справ щодо російських воєнних злочинів.
У розслідуваннях брали участь також фінансовані США міжнародні ініціативи. Сполучені Штати фінансували, зокрема, діяльність консультативної групи з тяжких злочинів, яка допомагала в розслідуванні.
Також, згідно з українським документом про фінансування та скорочення допомоги США, з яким ознайомилося агентство, надавалися кошти на шість проєктів Генеральної прокуратури України вартістю 89 мільйонів доларів. Зараз вирішується їхня доля, виділення коштів для п'яти з них уже заморожене, повідомили агентству п'ять співрозмовників.
Два з цих проєктів фінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), три — Міжнародне бюро з питань боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності та один — безпосередньо Державний департамент США, йдеться в документі.
З виділеного фінансування 47 мільйонів доларів було безпосередньо призначено на притягнення до відповідальності за воєнні злочини.
Нагадаємо, 20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які «рятують життя», забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.
3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.
59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.
Читайте також:
- Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
- «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
- Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)
Фото: Алесь Усцінаў / Pexels
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)