![ІМІ: В онлайн-медіа значно скоротилась частка локальних новин](/doc/images/news/archive/2021/238103/i75_ArticleImage_238103.webp)
ІМІ: В онлайн-медіа значно скоротилась частка локальних новин
![ІМІ: В онлайн-медіа значно скоротилась частка локальних новин](/doc/images/news/archive/2021/238103/ArticleImage_238103.webp)
![ІМІ: В онлайн-медіа значно скоротилась частка локальних новин ІМІ: В онлайн-медіа значно скоротилась частка локальних новин](/doc/images/news/archive/2021/238103/i75_ArticleImage_238103.webp)
Частка локальних новин в українських онлайн-медіа становить лише 3% у порівнянні із серпнем 2024 року (20,3%). Про це свідчать результати моніторингу, проведеного ІМІ в 10 популярних онлайн-медіа України з 13 до 17 січня 2025 року включно.
Зокрема, частка новин про окуповані території становить лише 1%, що можна пояснити складністю отримання достовірної інформації з тимчасово окупованих територій.
«Водночас такий інформаційний дефіцит посилює розрив між людьми, які живуть на підконтрольній Україні території, та тими, хто перебуває в окупації. Це, своєю чергою, може сприяти подальшій поляризації українського суспільства», — зазначили в моніторингу ІМІ.
Читайте також:
- 52% опитаних українців вважають, що медіа недостатньо розповідають про життя на окупованих територіях, — «Рейтинг»
- Медіа на ТОТ: як Росія встановлює інформаційний контроль на окупованих територіях
Натомість кількість новин національного рівня в українських онлайн-медіа зросла в порівнянні з попереднім моніторингом на 25% і нині 57% новин. Тематично новини національного рівня були пов'язані із ситуацією на фронтах та частими обстрілами з боку Росії.
Частка міжнародних новин у нинішньому дослідженні становить 30% (на 6,5% менше, ніж під час попереднього моніторингу), а частка новин про Росію — 8,5% загальної кількості матеріалів, що практично відповідає показнику попереднього моніторингу.
На думку аналітикині ІМІ Олени Голуб, домінування міжнародних і національних новин вказує на важливість глобального контексту та тісний зв'язок внутрішніх подій з міжнародними процесами.
До моніторингової вибірки потрапили «Українська правда», «Кореспондент», «24 канал», «Цензор», «РБК-Україна», Obozrevatel, NV, ТСН, «Фокус», УНІАН. Дослідники аналізували по 100 новин з кожного ресурсу з 13 до 17 січня 2025 року включно.
Нагадаємо, згідно з цим моніторингом ІМІ, загалом у січні новини про війну (25%) та політику (21%) становили майже половину контенту онлайн-медіа. Ще 10,5% новин припало на тему економіки.
Фото: ІМІ
![](https://detector.media/doc/images/visitors/noava.png)
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)