![В Україні зʼявилось видавництво, яке спеціалізуватиметься на творах про війну](/doc/images/news/archive/2021/238068/i75_ArticleImage_238068.webp)
В Україні зʼявилось видавництво, яке спеціалізуватиметься на творах про війну
В Україні зʼявилось видавництво, яке спеціалізуватиметься на творах про війну
![В Україні зʼявилось видавництво, яке спеціалізуватиметься на творах про війну](/doc/images/news/archive/2021/238068/ArticleImage_238068.webp)
![В Україні зʼявилось видавництво, яке спеціалізуватиметься на творах про війну В Україні зʼявилось видавництво, яке спеціалізуватиметься на творах про війну](/doc/images/news/archive/2021/238068/i75_ArticleImage_238068.webp)
В Україні зʼявилось нове видавництво «Адаптації», яке спеціалізуватиметься на творах, наскрізною темою яких є війна. Про це виданню «Читомо» повідомив головний редактор видавництва Сергій Манірко.
За словами Манірка, основною ідеєю проєкту є популяризувати воєнну літературу та відкрити її авторів для широкої читацької аудиторії.
«Нині ми спостерігаємо трохи сумну тенденцію з тим, що творів про війну, власне, в Україні достатньо, але дуже мало бестселерів у класичному розумінні, які б виходили за кордоном. Ми сподіваємося видати ті романи, які стануть найпродаванішими в Європі чи Америці та які колись стануть основою для екранізацій», — каже редактор.
Першочергово у видавництві вирішили зосередитись саме на творах з воєнною тематикою, адже вважають, що потрібно дати можливість висловитись усім, хто переживає війну. Наразі планують видавати як мемуари військових, так і рефлексії цивільних — зараз видавництво співпрацює вже з 5 письменниками, двоє з яких — воїни ЗСУ.
В «Адаптаціях» уже готують перші видання. Серед них — новий роман «Маленький диктатор» Дмитра Бєлова. Це гостра сатира на все, що відбувається всередині Росії, яка показує події війни в Україні очима російських чиновників, зокрема Путіна. Крім того, у видавництві редагують текст мемуарів бійця Третьої штурмової бригади та сподіваються, що зможуть видати книжку до літа 2025 року.
Після публікації перших романів команда видавництва планує влаштовувати промотури та зустрічі з письменниками і брати участь у книжкових фестивалях.
Назву «Адаптації» обрали не випадково — за словами Манірка, для команди видавництва це означає пристосування людей до реалій сьогодення.
«Наші проєкти демонструють метаморфози звичайних людей до умов війни. У кожного вони свої. У військових на захист своєї країни, у цивільних на допомогу військовим. Життя кожного українця безповоротно змінилося. Ми адаптувалися до цього не простого часу. І література також адаптувалася», — додає редактор.
Наразі видавництво діє у віддаленому форматі — команда працює над реєстрацією та шукає офіс у Києві. За словами Манірка, «Адаптації» відкриті до співпраці з новими авторами — відправити рукопис можна на пошту adaptationbooks@gmail.com.
Нагадаємо, у грудні в Києві презентували книгу «Російсько-українська війна очима з Києва. Жити життям з війною» редактора японськомовної версії сайту Укрінформу Такаші Хірано.
Відзначимо, за час повномасштабної війни кількість книговидавців і книгорозповсюджувачів в Україні зросла на 621 особу. Станом на грудень 2024 року до Держреєстру загалом внесено 8585 суб’єктів видавничої справи.
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)