![Моніторинговий проєкт «Білоруський Гаюн» припинив роботу](/doc/images/news/archive/2021/238024/i75_ArticleImage_238024.webp)
Моніторинговий проєкт «Білоруський Гаюн» припинив роботу
![Моніторинговий проєкт «Білоруський Гаюн» припинив роботу](/doc/images/news/archive/2021/238024/ArticleImage_238024.webp)
![Моніторинговий проєкт «Білоруський Гаюн» припинив роботу Моніторинговий проєкт «Білоруський Гаюн» припинив роботу](/doc/images/news/archive/2021/238024/i75_ArticleImage_238024.webp)
Незалежний моніторинговий проєкт «Білоруський Гаюн» припинив роботу. Про це повідомили в телеграм-каналі проєкту. Команда не уточнила, з чим пов'язане це рішення.
Засновник проєкту, журналіст Антон Мотолько, також опублікував допис у соцмережі Х про закриття «Білоруського Гаюна» та прикріпив скриншот повідомлення з телеграм-каналу «Книга ГУ "База"», який називає себе близьким до білоруських силовиків.
У ньому йшлося про те, що «суди даватимуть менше терміну за сприяння вже закритому екстремістському проєкту, ніж все ще чинному».
Мониторинговый проект «Беларускі Гаюн» останавливает свою работу. pic.twitter.com/jorAKRlNR2
— Anton Motolko (@Motolko) February 7, 2025
5 лютого «Білоруський Гаюн» повідомив, що в результаті несанкціонованого входу невідомі отримали доступ до чатботу проєкту, який збирав інформацію від людей. Телеграм-канали, пов’язані з білоруськими силовиками, почали поширювати інформацію про витік даних і погрожувати тим, хто надсилав інформацію «Гаюну».
Антон Мотолько зауважив, що користувачі, які надсилали в чатбот інформацію, що може їх ідентифікувати, опинилися під загрозою, та порадив тим, хто давно користується своїм акаунтом у телеграмі, видалити його і створити новий.
«Білоруський Гаюн» збирав та аналізував дані про переміщення російських і білоруських військ на території Білорусі від користувачів з різних регіонів країни. Команда проєкту відстежувала російські безпілотники, які залетіли на білоруську територію, перекидання військової техніки та будівництво оборонних споруд.
Нагадаємо, у грудні 2022 року ми повідомляли про те, що білоруські силовики під виглядом представників «Гаюна» почали пропонувати білорусам «співпрацю» і вимагати їхні особисті дані.
Ще в серпні 2022 року Гомельський обласний суд оголосив вирок IT-фахівцю Андрію Уткіну, який відправив фотографію російської військової техніки до того ж телеграм-каналу «Білоруський Гаюн». Суд призначив йому покарання, якого вимагали прокурори: позбавлення волі в колонії загального режиму терміном на два роки.
У вересні Гомельський обласний суд також засудив цифрового художника Віктора Кулінку до трьох років позбавлення волі в колонії з посиленим режимом за відправку фото військової техніки в канал «Білоруський Гаюн».
Фото: «Білоруський Гаюн»
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)