В Австралії українці проведуть мітинг проти показу пропагандистського фільму РФ на фестивалі
В Австралії українці проведуть мітинг проти показу пропагандистського фільму РФ на фестивалі
Союз українських організацій Австралії оголосив про проведення 6 лютого у Сіднеї мітингу проти показу російського пропагандистського фільму «Росіяни на війні» на фестивалі документального кіно «Антена» (Antenna Documentary Film Festival).
Про це йдеться у повідомленні СУОА у фейсбуці.
«Українська громада об'єднала зусилля та зосередилася на тому, щоб зупинити показ цієї російської пропаганди в Австралії. Ми активно співпрацювали з організаторами фестивалю «Антена», написали листа міністру мистецтв, депутату парламенту Тоні Берку та ключовим урядовим спонсорам, забезпечили висвітлення нашого занепокоєння у ЗМІ та розпочали кампанію з написання листів, до якої за перші 48 годин долучилися майже 1000 людей», —повідомили в організації.
Акція розпочнеться у четвер о 18.00 навпроти кінотеатру «Рітц».
Також СУОА закликав тих, хто виступає проти показу російської пропаганди в Австралії, до 10 лютого надіслати листа організаторам, спонсорам та партнерам із вимогою скасувати показ фільму «Russians at War». Детальніша інформація доступна за посиланням.
Нагадаємо, СУОА засудив рішення фестивалю документального кіно «Антена» дозволити покази фільму «Росіяни на війні».
Рішення фестивалю було підтверджене попри наполегливі та неодноразові заклики зняти фільм з показу.
Раніше Український інститут висловив стурбованість з приводу запланованого показу документального фільму російської режисерки Анастасії Трофімової на Будапештському міжнародному фестивалі документального кіно (BIDF) 1-2 лютого 2025 року і закликав скасувати показ та будь-які подальші демонстрації стрічки.
«Russians at War» («Росіяни на війні») — стрічка російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової, колишньої співробітниці пропагандистської медіамережі Russia Today. Трофімова майже рік провела з російським батальйоном, який воює на сході України. В описі фільму вказано, що він розповідає історії російських солдатів, які нібито «допоможуть глибше зрозуміти цю війну».
Фільм створено в копродукції Канади та Франції. Він дістав фінансування від державного Канадського медіафонду в розмірі 340 тис. доларів. Конгрес українців Канади (UCC) закликав канадський уряд розслідувати, чому пропагандистський фільм «Росіяни на війні» зняли на гроші платників податків Канади.
Канадський медіафонд (CMF) пояснив «Детектору медіа», за якою процедурою виділив кошти на фільм «Росіяни на війні». У Фонді розповіли, що стрічку обрав за спеціальною програмою мовник TVO, акредитований канадським медіарегулятором. Згодом, під тиском української громади й дипломатів, канадська компанія TVO відмовилася від подальшої підтримки фільму.
5 вересня цю стрічку показали в позаконкурсній програмі Венеційського міжнародного кінофестивалю. Ще три покази були заплановані на 6 вересня. Проти цього показу висловили рішучий протест МЗС України та посол України в Італії. Держкіно закликало організаторів фестивалю виключити цей фільм з програми.
Також у вересні цей фільм показали на Міжнародному кінофестивалі в Торонто (TIFF). З вимогою скасувати показ стрічки до організаторів кінофестивалю зверталися Генеральне консульство України в Торонто, група народних депутатів України. Засудила показ фільму віцепрем’єр-міністерка Канади Христя Фріланд.
TIFF спершу скасував покази фільму через нібито «серйозні загрози для роботи фестивалю та громадської безпеки». Проте за кілька днів відновив їх. Організатори вважають, що стрічку Анастасії Трофімової не можна вважати російською пропагандою, оскільки це канадсько-французька копродукція, яка фінансувалася канадськими агентствами.
26 вересня Цюрихський кінофестиваль також скасував публічні покази пропагандистського фільму «Росіяни на війні».
Міністерство культури та стратегічних комунікацій (МКСК) внесло режисерку стрічки Анастасію Трофімову до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. У жовтні Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження у справі Трофімової. Досудове розслідування розпочали у кримінальному провадженні за ознаками ч. 3 ст. 436-2 КК України (виправдовування та визнання правомірною російської агресії).
На фото: кадр з фільму