У січні Держкомтелерадіо встановив 164 факти розміщення видавничої продукції з Росії та Білорусі
У січні Держкомтелерадіо встановив 164 факти розміщення видавничої продукції з Росії та Білорусі
У січні Державний комітет телебачення і радіомовлення України під час моніторингу українського сегмента мережі «Інтернет» встановив 164 факти розміщення видавничої продукції з Росії та Білорусі.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Держкомтелерадіо.
Як інформує комітет, він здійснює моніторинг українського сегмента інтернету щодо наявності в книготорговельній мережі книжкових видань, виготовлених та/або випущених у світ видавництвами держави-агресора та Республіки Білорусь, розповсюдження яких відповідно до ст. 281 Закону України «Про видавничу справу» в Україні заборонено.
«За його підсумками у січні встановлено факти незаконного розміщення 8 українськими інтернет-магазинами ("BookSide", "Bookstor", "WhisperBook", "Подарунки для Душі", "Status", "ЛайтЛіт", "КнигоТур", "Bambook") на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі Prom.ua вебсайтах комерційних пропозицій щодо продажу 450 найменувань видавничої продукції, пов’язаної з державою-агресором та Республікою Білорусь. Завдяки налагодженій співпраці з адміністрацією маркетплейсу Prom.ua виявлені товарні позиції видалено, а суб’єктам електронної комерції надіслано попередження щодо неприпустимості провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог українського законодавства»,— йдеться в повідомленні.
Там додають, що загалом з квітня 2024 року вжитими Держкомтелерадіо заходами припинено розповсюдження понад 6,5 тис. найменувань видавничої продукції держави-агресора та Республіки Білорусь, незаконно розміщеної продавцями на інформаційних ресурсах Prom.ua.
Лише в січні Держкомтелерадіо встановив 164 факти розміщення інтернет-магазинами «MH-Books», «MarketCrane» та «DinaShop» на маркетплейсі Rozetka.ua видавничої продукції походженням з держави-агресора та Республіки Білорусь
«Заборонені товарні позиції видалено, продавців попереджено про передбачену законом відповідальність за провадження неправомірної діяльності у видавничій справі.
Крім того, в січні Держкомтелерадіо припинено незаконну діяльність щодо реалізації видавничої продукції держави-агресора 2 стаціонарними книгарнями в м. Києві — "Книга в подарок" та "Книжкова полиця"», — додали у відомстві.
Нагадаємо, що в січні до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, було внесено ще 9 видань антиукраїнського змісту.
Фото: Держкомтелерадіо