Камбоджа заборонила в'їзд британському журналістові після фільму про масові вирубки лісів у країні
Камбоджа заборонила в'їзд британському журналістові після фільму про масові вирубки лісів у країні
Британському розслідувачу й репортеру видання Mongabay з питань екології Джеральду Флінну заборонили в’їзд до Камбоджі після виходу документального фільму телеканалу France24 про масові вирубки лісів та програми компенсації викидів вуглецю в країні. Про це повідомила міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).
5 січня журналістові відмовили у в’їзді та примусово відправили літаком до Таїланду. Флінну показали документи про імміграцію, згідно з якими його внесли до чорного списку 25 листопада 2024 року, за кілька днів після виходу документального фільму. За словами Флінна, стрічка спричинила жорстку реакцію з боку уряду Камбоджі, журналістів звинуватили в нібито поширенні неправдивої інформації.
Офіційною причиною заборони вʼїзду Флінну назвали «помилку в документах» для продовження візи, однак його віза насправді була чинна до 15 лютого 2025 року.
«Пропрацювавши журналістом у Камбоджі понад п’ять років, мені боляче бути так раптово вигнаним із країни, яку я полюбив. Судячи з інформації, отриманої від імміграційної служби чиновників, це виглядає як груба помста за мою журналістську роботу, і я сподіваюся, що уряд перегляне своє рішення заборонити мені повертатися до Камбоджі», — сказав Флінн.
У спільній заяві від 4 лютого RSF та 19 інших організацій зі свободи преси засудили рішення камбоджійської влади відмовити у в’їзді Джеральду Флінну.
«Час рішення камбоджійського уряду включити журналіста Джеральда Флінна в «чорний список» одразу після публікації звіту про вирубку лісів не залишає жодних сумнівів: він навмисно став мішенню в помсту за його репортажі про екологічні проблеми. Ми закликаємо владу Камбоджі дозволити йому повернутися до країни та наполягаємо на припиненні утисків журналістів, що займаються темою довкілля», — прокоментував директор Азіатсько-Тихоокеанського бюро RSF Седрік Альвіані.
Камбоджа посідає 151-е місце серед 180 країн у Всесвітньому індексі свободи преси RSF за 2024 рік. З 2012 року RSF задокументувала одинадцять порушень прав журналістів, що спеціалізуються на екологічних питаннях в країні.
Так, у грудні 2024 року застрелили журналіста Чхеунга Чхенга. За повідомленнями місцевих медіа, затриманий зізнався, що стріляв у журналіста після того, як той сфотографував його під час транспортування нелегально зрубаного лісу у природному заповіднику Боунг Пер на північному заході країни.
Фото: RSF