Завершився проєкт «Школа відповідального блогерства»: чого навчилися учасники
Завершився проєкт «Школа відповідального блогерства»: чого навчилися учасники
В Україні завершився двомісячний освітній проєкт для молодих блогерів – «Школа відповідального блогерства» («Швабра»), організований ГО UMIND і «Детектор медіа». Учасники отримали знання з медіаграмотності, навчилися створювати соціально важливий контент і розвивати власні блоги через партнерства.
Осіння частина проєкту стартувала у Карпатах, де 15 блогерів пройшли інтенсивний курс лекцій та практичних занять від досвідчених менторів. Серед спікерів – телеведучий і громадський діяч Олександр Педан, голова ГО UMIND Олена Левандовська, керівниця національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко, програмний директор «Детектор медіа» Вадим Міський та інші експерти.
Після цього учасники пройшли 8-тижневий курс онлайн-менторства, виконуючи тематичні завдання. Вони створювали контент про медіаграмотність, боротьбу з фейками, українські традиції та культурну спадщину, а також випускали спільні дописи з громадськими організаціями та медіапроєктами.
За підсумками навчання блогери розробили власні креативні ідеї, втілили їх у контент та отримали сертифікати випускників школи.
«Неймовірний проєкт! Я розповідаю про нього кожній людині, із якою знайомлюсь: уже майже амбасадорка „Школи відповідального блогерства“! Думаю, аудиторія помітила, як різко змінився у мене контент… Зараз я нарешті знайшла той шлях, який мені до душі. Усе життя мені подобався монтаж, а я цим не користувалася. Але останнє моє відео, зроблене в межах завдання з онлайн-менторингу, довело, що я на правильному шляху! (Відео набрало 62 тисячі переглядів і було опубліковано спільним дописом на сторінках „Детектор Медіа“, проєктів „Фільтр“ і „Українологія“, ГО UMIND)», — розповідає відповідальна блогерка Дарина Пустовіт.
Поліна Ющенко, ще одна випускниця школи, зазначила, що курс допоміг їй усвідомити соціальну відповідальність блогерів.
«Мені дуже потрібна була віра в себе, і завдяки „Швабрі“ вона з’явилася. Це безумовно повпливало на мене і мій контент: виникло багато нових партнерств і співпраць. А ще зросла моя власна соціальна відповідальність: тепер планую допомагати дітям із дитячого будинку. І це все завдяки „Швабрі“, бо до цього я не замислювалася про важливість свого впливу як блогерки», — поділилася Поліна Ющенко.
Голова ГО UMIND Олена Левандовська пояснила, що навчання блогерів – це стратегічний підхід до розвитку молоді:
«Ми усвідомили, що, працюючи не лише з молоддю, а й із тими, хто впливає на неї, можна досягти подвійного ефекту. Саме тому зібрали молодих блогерів, які лише починають свій шлях, щоб разом розвивати соціальну відповідальність. Адже під час створення контенту і спілкування зі своєю аудиторією вони справді формують майбутнє України», — Олена Левандовська.
Програмний директор «Детектор медіа» Вадим Міський підкреслив, що аудиторія чекає від блогерів не лише розваг, а й перевіреної інформації, правди та нових знань.
Керівниця проєкту «Фільтр» Ольга Кравченко наголосила, що робота з блогерами – це інвестиція у майбутнє суспільства:
«Якщо блогер регулярно порушує важливі соціальні теми та підтримує благодійні ініціативи, аудиторія починає сприймати його не просто як джерело розваг, а як відповідального лідера думок. Справді, із молодих людей, які просто цікавляться блогінгом, учасники перетворилися на професійних медійних творців, здатних критично аналізувати, створювати якісний контент і відповідально взаємодіяти зі своєю аудиторією», — Ольга Кравченко.
Проєкт реалізовано ГО UMIND і «Детектор медіа» за підтримки міжнародної організації IREX.
Нагадаємо, на платформі «Дія.Освіта» вийшов освітній серіал про ґендерну рівність та соціальну інклюзію в комунікаціях.
Фото: надані «Детектор медіа».