Тимофій Милованов: KSE готує запит до Міносвіти на придбання Києво-Могилянської академії
Тимофій Милованов: KSE готує запит до Міносвіти на придбання Києво-Могилянської академії
Київська школа економіки (KSE) має намір придбати Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) і готує відповідний запит до Міністерства освіти і науки. Про це повідомив президент KSE, ексміністр економіки Тимофій Милованов. За його словами, історія, статус і традиції НаУКМА — це важливо, але «важливіше, щоб викладачі отримували гідні зарплати, а студенти — якісну освіту».
«Ми піднімемо зарплати в рази, модернізуємо умови, залучимо інвестиції. Бренд і академічна частина залишаться недоторканими — так само, як це було з KSE. Я вивів KSE з банкрутства на рівень провідного університету країни. І я знаю, як зробити те саме з Могилянкою», — написав Тимофій Милованов у фейсбуці. На його переконання, питання модернізації Києво-Могилянської академії — «це про майбутнє української освіти».
Це вже друга заява Милованова про можливість придбання НаУКМА Київською школою економіки. Вперше така ідея прозвучала як жарт 10 січня 2025 року на тлі заяв президента США Дональда Трампа про приєднання Гренландії до Штатів. Тоді президент KSE запропонував «Make Могилянка Great Again» («Зробити Могилянку величною знову»).
«Я пропоную, щоб KSE купила Могилянку в МОН. Для МОН Могилянка збиткова, а KSE зможе більш ефективно, як приватна освітня фундація, керувати Могилянкою, та і збитки у держави зменшаться. Win win, як кажуть, всі виграють. А кошти на купівлю Могилянки можна зібрати народним збором, щоб убезпечити від впливу бізнесу і олігархів, а також Сороса!» — поділився планами Тимофій Милованов.
Студентська спільнота НаУКМА у відповідь закликала «повернути історичну справедливість» і зібрати кошти для купівлі KSE, яка раніше була частиною Могилянки, щоб повернути її до складу НаУКМА.
А президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт відреагував на пропозицію продати Могилянку дописом у фейсбуці: «If you know, you know. Звісно, перший пріоритет — донати на ЗСУ. Але якщо ви хочете підтримати розвиток Києво-Могилянської академії, це завжди можна зробити тут». Картинкою під цими словами Квіт дав зрозуміти, що пропозиція неприйнятна, і опублікував посилання на благодійний фонд закладу освіти.
Своєю чергою, Міністерство освіти і науки України висловилось проти приватизації Національного університету «Києво-Могилянська академія». «Беручи до уваги історичну цінність, а також те, що НУ “Києво-Могилянська академія” є одним із провідних закладів вищої освіти, Міністерство освіти і науки України не розглядає можливості приватизації університету», — йдеться у відповіді міністерства на запит Інтерфакс-Україна.
У МОН зауважили, що до відомства не надходили пропозиції щодо продажу Києво-Могилянської академії, а на уточнювальне запитання про оціночну вартість університету заявили, що на сьогодні не проводили такого оцінювання.
«Детектор медіа» звернувся по коментарі про ймовірність продажу НаУКМА, умови, за яких це можливо, та ціну, за яку заклад освіти може бути переданий KSE, до Тимофія Милованова і Сергія Квіта.
Фото: фейсбук Сергія Квіта