МКСК оголосило склад експертної ради з питань розбудови в Україні системи державних стратегічних комунікацій
МКСК оголосило склад експертної ради з питань розбудови в Україні системи державних стратегічних комунікацій
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України оприлюднило склад Експертної ради з питань розбудови в Україні системи державних стратегічних комунікацій. Відповідний наказ опублікований на сайті міністерства. Головою ради став заступник міністра культури та стратегічних комунікацій Андрій Наджос. Заступницею голови ради затверджена Ганна Красноступ, директорка департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки МКСК.
Окрім них до складу ради ввійшли:
- Олександр Макобрій, заступник директора департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки — начальник відділу з питань інформаційної безпеки МКСК;
- Юлія Янчук, заступниця директора департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки — начальниця відділу реалізації державної політики та стратегічних комунікацій МКСК;
- Микола Балабан, представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки;
- Людмила Василенко, керівниця ГО «Центр демократичних реформ і медіа»;
- Юлія Забєліна, політична оглядачка радіостанції «Радіо NV», медіаекспертка;
- Андрій Заблодський, експерт зі стратегічних комунікацій;
- Агія Загребельська, директорка з розвитку партнерств та співробітництва Ради економічної безпеки України;
- Артем Захарченко, голова ГО «CAT-UA»;
- Дмитро Золотухін, радник з питань стратегічних комунікацій міністра культури та стратегічних комунікацій України;
- Максим Гардус, медіаексперт;
- Андрій Кулаков, програмний директор ГО «Інтерньюз Україна»;
- Наталія Лигачова, голова ГО «Детектор медіа» та шефредакторка порталу «Детектор медіа»;
- Вадим Міський, програмний директор ГО «Детектор медіа», член наглядової ради АТ «НСТУ»;
- Богдан Павленко, піар-менеджер ГО «PR Army»;
- Марія Попова, експертка зі стратегічних комунікацій, співзасновниця ГО «PR Army»;
- Оксана Романюк, членкиня Комісії з журналістської етики, директорка ГО «Інститут масової інформації»;
- Ігор Соловей, представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки;
- Олексій Тарабукін, провідний експерт зі стратегічних комунікацій проєкту Alinea International «Підтримка Уряду України у сфері стратегічних комунікацій»;
- Аліна Фролова, представниця «Медіацентру Україна»;
- Олексій Харченко, керівник напряму урядових комунікацій ГО «Інститут інформаційної безпеки», член наглядової ради АТ «НСТУ»;
- Любов Цибульська, експертка зі стратегічних комунікацій;
- Юлія Чикольба, голова представництва «Центру інформаційної стійкості в Україні»;
- Лариса Шустенко, експертка зі стратегічних комунікацій;
- Ольга Чупис, головна спеціалістка відділу формування державної політики департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки МКСК (секретарка експертної ради).
Як повідомляв «Детектор медіа», 17 січня 2025 року за наказом міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького була створена Експертна рада Міністерства культури та стратегічних комунікацій України з питань розбудови в Україні системи державних стратегічних комунікацій.
Згідно з положенням про її роботу експертна рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, що утворюється для узагальнення практики, надання рекомендацій та пропозицій з питань державних стратегічних комунікацій.
Основними завданнями експертної ради є:
- узагальнення практики, надання рекомендацій і пропозицій з питань державних стратегічних комунікацій;
- сприяння у формуванні ефективної державної політики в галузі стратегічних комунікацій з урахуванням сучасних викликів і потреб суспільства;
- проведення моніторингу інформаційного середовища, виявлення тенденцій і загроз, що можуть вплинути на реалізацію стратегічних комунікацій;
- розробка рекомендацій та участь членів експертної ради в реалізації ініціатив, спрямованих на формування позитивного іміджу України в міжнародному та внутрішньому інформаційних просторах;
- встановлення співпраці з іншими державними органами, громадськими організаціями та експертним середовищем для обміну досвідом і кращими практиками у сфері комунікацій;
- інші питання, пов’язані з впровадженням державних стратегічних комунікацій.
До роботи в експертній раді залучаються представники МКСК, представники інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, наукових установ, фахівці інших державних установ, незалежні експерти, фахівці, спеціалісти-консультанти.
Робота ради здійснюється на громадських засадах.
Рішення про утворення або ліквідацію ради, її кількісний та персональний склад затверджуються міністром культури та стратегічних комунікацій України.
Як повідомив у коментарі «Детектору медіа» радник міністра з питань стратегічних комунікацій та міжнародної співпраці Дмитро Золотухін, конкретним продуктом експертної ради мають бути узгоджені та проголосовані протоколи зустрічей, які й можуть стати офіційною підставою для розробки державних рішень.
«Досвід діяльності Міністерства інформаційної політики України у 2015–2019 роках показав, що експертна рада є вкрай ефективним інструментом забезпечення інклюзивної участі представників професійної спільноти у розробці державних рішень. Нагадаю, що основним продуктом експертної ради при Міністерстві інформполітики, по суті, є підготовка Доктрини інформаційної безпеки України, яка у 2020-му році конвертувалася у діючу на сьогодні Стратегію інформаційної безпеки України. Вперше в історії України у драфті Доктрини інформаційної безпеки в 2016 році з'явилися інноваційні підходи для роботи в цьому сегменті державної діяльності.
Пройшло фактично 10 років. Інформаційний ландшафт змінився тотально. Інструментарій, який тільки починав напрацьовуватися у 2015 році, вже або неефективний, або неактуальний. Так, наприклад, фактчекери, які першими вступили в бій з російською пропагандою, на сьогодні, на жаль, не можуть демонструвати успішної протидії гібридним атакам ворога, а американські медіаолігархи відмовляються від їхніх послуг. І це також потрібно враховувати.
З формальної точки зору дія Стратегії інформаційної безпеки України закінчується у 2025 році. А це означає, що доки у нас є вікно можливостей, яке можуть забезпечити своєю політичною волею міністр Микола Точицький та його команда, то ми можемо скористатися ним, щоб обговорити і напрацювати нові інноваційні інструменти в сфері стратегічних комунікацій, які стануть фундаментом державної політики.
По суті, головна задача Експертної ради — забезпечити інклюзивність у процесі розробки державних рішень та пояснення цього процесу іншим аудиторіям для підвищення очікуваності та довіри до дій державних органів. До складу експертної ради на даний момент планується включити людей, з ким профільне міністерство працювало останні 10 років, але і додати нових людей, зі свіжим поглядом.
З моєї точки зору, експертна рада має бути з "відкритим кодом", щоб до її роботи могли долучитися і професійні експерти. Опрацьовується також питання створення різних секторальних підгруп в експертній раді. Наприклад, зі стратегічних комунікацій та стійкості, з медіа і медіаграмотності, з розробки політик стосовно соцмереж та месенджерів. Але всі ці питання будуть вирішуватися самими учасниками», — зазначив Золотухін.
Нагадаємо, що 17 січня державну установу «Науковий центр розвитку туризму» перейменували за наказом Міністерства культури та стратегічних комунікацій, створивши державну установу «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки». 5 січня в. о. керівника державної установи «Науковий центр розвитку туризму» було призначено Андрія Антоненка.
17 січня також Кабінет Міністрів України призначив заступником міністра культури та стратегічних комунікацій України Сергія Бєляєва.
Фото: МСКС