«Радіо М» запустило проєкт, у якому «оживило» історичних та біблійних персонажів за допомогою ШІ
«Радіо М» запустило проєкт, у якому «оживило» історичних та біблійних персонажів за допомогою ШІ
«Радіо М» запускає проєкт з «ожилими» історичними та біблійними персонажами. У рамках цього проєкту історичні та біблійні персонажі, такі як цар Соломон і цар Давид, будуть відтворені та озвучені з використанням ШІ.
Як розповів «Детектору медіа» директор «Радіо М» Едуард Куриленко, проєкт розрахований на авдиторію, яка цікавиться історією, біблійною спадщиною та філософськими роздумами і водночас віддає перевагу лаконічному й інтерактивному формату подачі інформації.
Едуард Куриленко
«Історичні та біблійні персонажі ніби звертаються до нас із минулого, щоб поділитися своєю мудрістю із сучасним поколінням. Проєкт створено, щоб надихати людей і допомагати їм знаходити актуальні відповіді на вічні питання, спираючись на давню мудрість. Використання ШІ робить можливим оживлення персонажів у новому форматі — доступному, захопливому і сучасному. Ми віримо, що такі ролики здатні привернути увагу не лише віруючих, а й широкої публіки, створюючи точку дотику між минулим і сучасністю», — говорить Куриленко.
Серія з сотень коротких відеороликів тривалістю близько однієї хвилини, за його словами, — це приклад того, як можна застосовувати ШІ для створення змістовного контенту. «Ми впевнені, що такі підходи будуть тільки набирати популярності», — резюмував керівник медіа.
«Радіо М», яке виникло у 2013 році у Слов’янську, а після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну було релоковане до Чернівців, веде цілодобове мовлення. Прямі ефіри тривають з восьмої години ранку до восьмої вечора. Щодня його програми мають можливість чути на FM-хвилях в Україні близько 3,5 млн людей в Одеській, Луганській, Донецькій, Харківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Івано-Франківській областях. Медіа активно розвиває візуальну складову контенту. Про історію його виникнення і нинішню діяльність редакції «Детектор медіа» писав у статті «Історія “Радіо М” зі Слов’янська, яке сьогодні чути в Івано-Франківську».
Раніше повідомлялось про те, що у стрічці «Бруталіст» режисера Брейді Корбета, в якій значна частина діалогів відбувалася угорською мовою, використали програмне забезпечення української компанії Respeecher. Голоси акторів додали до моделі штучного інтелекту, щоб зробити їхню вимову схожою до носіїв угорської мови.
Також ми писали про те, що 24 канал став першим медіа в Україні, яке впровадило аудіоновини із синтезом голосу на основі мовлення реальної ведучої.
Фото: «Радіо М»