Пристрасті за Трампом, або Гадання на словесному мотлоху

Пристрасті за Трампом, або Гадання на словесному мотлоху

19 Січня 2025
75
19 Січня 2025
19:00

Пристрасті за Трампом, або Гадання на словесному мотлоху

75
Дотепер усі спроби прогнозування реальних дій нового американського президента не мали ніякого сенсу. Й не матимуть ще певний час.
Пристрасті за Трампом, або Гадання на словесному мотлоху
Пристрасті за Трампом, або Гадання на словесному мотлоху

Ще до інавгурації нового президента США інформаційний простір був заповнений прогнозами дій Доналда Трампа на посаді. У «Європейській правді» їх було обмаль – знайшовся один дуже обережний. В «ЛБ» — вже категоричніший. А от в «NV» та інших виданнях їх було багато — з приводу чи не кожного резонансного висловлювання обраного президента, навіть посилання наводити немає сенсу, бо надто багато їх буде.

Одразу після інавгурації потік прогнозів навряд чи зменшиться. Ото цікаво було би згодом перевірити, яка частина з них справдилася. 

Так, от уже понад два місяці серед людей точаться розмови про Трампа та його майбутні кроки, й у розмовах тих — уся гама почуттів від оптимізму до стривоженості та розпачу. Від «він змусить Росію піти з України» й до «він віддасть Україну Росії». У ЗМІ — так само. От тільки чи медійні прогнози та сподівання не мусять бути вищими за рівнем, ніж звичайні людські розмови? Адже заяви тоді ще обраного американського президента були вкрай суперечливими.

У листопаді я розмовляв телефоном зі своєю нью-йоркською знайомою й висловив занепокоєння з приводу перемоги Трампа. Вона відповіла: насправді ніхто не знає, що й як робитиме Трамп, і він сам того також не знає. 

Нерідко згадують: Дональд Трамп — у минулому бізнесмен. Але не забуваймо: в минулому він також — діяч шоубізнесу, телеведучий розважальних шоу та герой світської хроніки. Й у його поведінці зберіглася значна ентертейнментова складова. Бажання епатувати публіку, дражнити її, тримати її в очікуванні й напруженні. І привертати, привертати, привертати до себе увагу. 

Дотепер Дональд Трамп отримав велику перемогу: у медійному просторі він абсолютно затьмарив ще чинного на той момент президента США Джо Байдена. Аж до того, що саме до нього ставилися як до реального президента. Затьмарив й усіх інших політиків світу: саме до нього, Трампа, було прикуто всю медійну увагу. За ці два з гаком місяці він зміг стати медійною суперзіркою. Витиснув зі своєї ролі навіть більше, ніж можна було.

А тепер згадаймо його першу каденцію. Дуже часто він робив епатажні заяви, шокував ними — а потім чинив цілком раціонально. Подеколи авантюрно-раціонально. Вдало чи не завжди — це інше питання.

Тож дотепер усі спроби прогнозування реальних дій нового американського президента не мали ніякого сенсу. Й не матимуть ще певний час. Бо були й поки що є безпідставними. Почекаємо на реальні дії.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
75
Читайте також
22.01.2025 17:05
Марина Баранівська
Юлія Лавришин
Ірина Семенюта
Гала Скляревська
385
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду