Впровадили освітню програму за стандартами РФ: Нацполіція повідомила про підозру директорам восьми шкіл  на ТОТ

Впровадили освітню програму за стандартами РФ: Нацполіція повідомила про підозру директорам восьми шкіл на ТОТ

20 Січня 2025
400
20 Січня 2025
21:52

Впровадили освітню програму за стандартами РФ: Нацполіція повідомила про підозру директорам восьми шкіл на ТОТ

400
Йдеться про директорів восьми шкіл на окупованих частинах Запорізької та Херсонської областей. До повномасштабного вторгнення підозрювані працювали викладачами різних предметів у цих школах, згодом за співпрацю з окупантами отримали керівні посади.
Впровадили освітню програму за стандартами РФ: Нацполіція повідомила про підозру директорам восьми шкіл  на ТОТ
Впровадили освітню програму за стандартами РФ: Нацполіція повідомила про підозру директорам восьми шкіл  на ТОТ

Так званим «директорам» восьми шкіл на тимчасово захоплених територіях Запорізької та Херсонської областей заочно оголосили підозру за впровадження освітньої програми відповідно до стандартів Росії. Про це повідомляється на сайті Національній поліції.

«Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Національної поліції продовжують збирати докази щодо тих, хто зрадив інтереси держави та перейшов на бік ворога. Поліцейські вже зібрали матеріали стосовно ще восьми осіб, які добровільно співпрацювали з окупаційною адміністрацією та отримали за це керівні посади. Йдеться про директорів восьми шкіл на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей», - інформує пресслежба Нацполіції. 

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення підозрювані працювали викладачами різних предметів у цих школах. Згодом за співпрацю з окупантами вони отримали керівні посади – директорів шкіл. Вони не лише запровадили освітню програму за стандартами РФ, але й організовували «дружествєнниє мєпропріятія» за участю представників освітніх установ Росії та Білорусі. Виступаючи на телеканалах, вони поширювали російські наративи про «єдіний братскій народ» та «ісконно рускіє зємлі».

Наразі слідчі Нацполіції заочно повідомили директорам восьми шкіл про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України, тобто у пособництві державі-агресору. Відповідно до українського законодавства, за цей злочин передбачено покарання – до 12 років ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 15 років, а також із конфіскацією майна або без такої.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, у серпні 2024 року на тимчасово окупованих територіях росіяни провели семінар серед вчителів щодо виявлення дітей, які «потенційно підтримують Україну».

Крім того, на ТОТ сім'ям, які не віддали дітей до російських шкіл, росіяни погрожують позбавленням батьківських прав

Як йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch «Навчання в окупації: примусова русифікація системи освіти на окупованих територіях України», російські загарбники забороняють українську мову та навчальну програму, нав’язують російську систему освіти, поширюють антиукраїнську пропаганду та впроваджують російську мову викладання в навчальних закладах на окупованих Росією територіях України. 

Для навчання за впровадженою окупантами «освітньою програмою» використовуються підручники з історії, які виправдовують російське вторгнення та зображують Україну як «неонацистську державу».

Також за цією програмою суворо обмежено викладання українською мовою.

У HRW зауважують, що серед іншого нав’язувані Росією зміни в системі освіти на окупованих територіях порушують інші міжнародні стандарти прав людини, зокрема заборону пропаганди війни, право дитини здобувати освіту рідною мовою та право батьків мати вибір щодо освіти своїх дітей.

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
400
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду