В Україні працює спеціальна система для протидії пропагандистському мовленню, — Держспецзв'язку
В Україні працює спеціальна система для протидії пропагандистському мовленню, — Держспецзв'язку
В Україні з 2024 року запрацювала система спеціального телерадіомовлення, яка має протидіяти мовленню пропагандистських телеканалів та радіо у 13 прикордонних та прифронтових областях. Про це повідомила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України у відповідь на запит ІМІ.
Як повідомили у Держспецзв'язку, протягом 2024 року було проведено комплекс організаційно-технічних заходів, спрямованих на створення системи спеціального телерадіомовлення. На сьогодні всі заходи щодо розгортання системи виконані в повному обсязі, повідомляють у відомстві.
Система спеціального телерадіомовлення має перешкоджати антиукраїнському мовленню у 13 регіонах України: Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях.
За розпорядженням Кабінету Міністрів, починаючи з 5 березня 2024 року на створення та експлуатацію системи у згаданих областях передбачили фінансування в обсязі 137 млн 515 тис. 482 грн.
У 2025 році на роботу й експлуатацію цієї системи запланували витрати на суму 32 млн 618 тис. 500 грн.
Нагадаємо, у березні 2024 року Кабінет Міністрів України виділив Держспецзв'язку з резервного фонду держбюджету 152 млн гривень на систему для блокування антиукраїнського телерадіомовлення у прикордонних областях країни.
У серпні Держспецзв’язку повідомляла, що система спеціального телерадіомовлення, що перешкоджатиме антиукраїнському телевізійному мовленню та радіомовленню в 13 областях, має запрацювати до кінця 2024 року.
Крім того, торік у липні Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення спільно з фондом «Партнерство за сильну Україну» розпочали проєкт із посилення українського мовлення та протидії ворожому мовленню та російській дезінформації на прикордонних і прифронтових територіях.
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел