«Радіо Свобода» та його проєкти стали доступні на окупованих територіях без VPN
«Радіо Свобода» та його проєкти стали доступні на окупованих територіях без VPN
«Радіо Свобода» та проєкти його української служби «Донбас.Реалії», «Крим.Реалії» та «Новини Приазов’я» стали доступні на тимчасово окупованих територіях України без VPN — через браузер Ceno. Про це повідомляється на сайті медіа.
Ceno — це мобільний браузер на базі операційної системи Android канадської компанії eQualitie. За допомогою технології Р2Р дані сайтів кешуються, а користувачі можуть обмінюватися контентом. Завдяки цьому на тимчасово окупованих територіях України можна без VPN заходити на сайти, заблоковані Росією.
Завантажити браузер Ceno можна з Google PlayMarket або F-droid (для користувачів пристроїв з операційною системою Android).
Як пише «РС», щоб знизити безпекові ризики на випадок, якщо вас зупинять військові РФ чи представники окупаційних адміністрацій та інших підконтрольних РФ органів, розробники Ceno радять:
— відвідувати сайти в приватному режимі Ceno (Персональний / Personal Mode). Якщо заходити на ресурси в загальнодоступному режимі перегляду, IP-адреса реєструється в мережі BitTorrent і може бути пов’язана із сайтами, які відвідував користувач;
— змінити піктограму браузера Ceno: Меню браузера — Налаштування — Налаштування панелі інструментів — Змінити іконку застосунку;
— Ceno не зберігає жодних особистих даних (логіни, файли cookie), однак на додачу до цього користувач може миттєво очистити всі дані браузера на пристрої, натиснувши на піктограму мітли в адресному рядку або через Меню — Налаштування — Видалити дані перегляду.
Нагадаємо, раніше вже видання «Українська правда», «Громадське радіо» та Суспільне повідомили, що стали доступними на тимчасово окупованих територіях України через браузер Ceno.
Ще у вересні співпрацю з браузером Сеno розпочала «Мультимедійна платформа іномовлення».
Ілюстрація: «Радіо Свобода»