Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя в сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків (ДОПОВНЕНО)

Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя в сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків (ДОПОВНЕНО)

16 Січня 2025
5851
16 Січня 2025
18:56

Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя в сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків (ДОПОВНЕНО)

5851
За словами Олега Чабана, для жінки щастя важливіше. На підтвердження своєї тези він продемонстрував статистику з «узагальненими даними кількох країн», однак не уточнив джерело інформації.
Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя в сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків (ДОПОВНЕНО)
Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя в сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків (ДОПОВНЕНО)

Доктор медичних наук, психіатр Олег Чабан у межах проєкту «Щастя з Олегом Чабаном» в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що для жінки щастя важливіше, ніж для чоловіка, і тому в парі воно залежить саме від неї. Це він назвав однією зі своїх аксіом щастя.

На підтвердження своєї тези Олег Чабан продемонстрував статистику з «узагальненими даними кількох країн». Психіатр не уточнив джерело інформації, однак запевнив, що використовував «лише наукові дані».

«Отже, або не створюй [сім’ю], і тоді ти щаслива у 25% [випадків], або, якщо [сім’я] вже створена, працюй на щастя своєї сім’ї. Тому що розлучені чоловіки менш боляче реагують на те, що відбулося, — 18%, а от розлучені жінки — 15%», — сказав він.

За словами Чабана, сімейне щастя «ніяк не залежить» від чоловіка, і він «практично не впливає» на дружину. 

Окрім цього, він висловив думку, що жінки завжди більш емоційні, «навіть якщо це приховано й контрольовано», через «більше дзеркальних нейронів і більш задіяні структури головного мозку, які відповідають за емоції».

«І тут така трохи дивна, провокативна річ: якщо жінка захоче — сімейне щастя буде в обох. Я ж не даремно попередньо показав якісь речі, які зводять аж до глибокого інтуїтивного розуміння, що потрібно працювати на щастя і щось робити таке, щоб не провокувати, вирулювати з цієї ситуації. Я не виправдовую чоловіків, (...) а просто показую достатньо провокативну аксіому, що, жінки, зверніть увагу: від вас дуже багато залежить в понятті та розумінні щастя», — сказав Чабан.

Медична журналістка, біологиня Дарія Озерна, яка звернула увагу на цей ефір, розкритикувала психіатра та додала, що «дуже давно з огидою і здивуванням спостерігає за паном Чабаном і його колегами».

Заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало також вважає його слова «дрімучими гендерними стереотипами».

«Не маю досліджень, але мій досвід роботи з постраждалими від насильства показує: як тільки чоловік перестає бути кривдником і намагається поводитися по-людськи — відразу уся сім'я почуває себе значно щасливішою. Шкода, що це так рідко трапляється» — зазначила вона.

Доповнення:  Координаторка соцмереж та проєктів експертного ресурсу «Гендер в деталях» Ірина Дєдушева у коментарі «Детектору медіа» пояснила, що в цьому ефірі психіатр нібито ігнорує наукові дослідження про мозок, які існують на даний момент, а свою думку доносить через призму гендерних стереотипів.

Один з них покладає відповідальність за добробут та злагоду в родині на жінок, які нібито традиційно відповідають за побут та всі процеси в родині, тоді як чоловіки — за забезпечення матеріальними благами. 

«Схожу тезу про сімейне щастя говорить і Олег Чабан, знімаючи повністю відповідальність з чоловіків. Посилається на дослідження про дзеркальні нейрони, хоча ця теорія неодноразово піддавалася критиці в наукових спільнотах.

Більше того, я би говорила про те, що в висловлюванні Чабана є ще й мізогінія (тобто, зневага до жінок), адже далі він говорить про те, що в його досвіді роботи з парами зростають розлучення, сімʼї розірвані — жінка за кордоном з дітьми, чоловік воює чи працює в Україні. Таким чином, у глядачів та глядачок ще й може сформуватися думка, що в розлученнях винні лише жінки», — зауважила гендерна експертка.

Щоб протидіяти подібним стереотипам, Ірина Дєдушева рекомендує посилатися на сучасні наукові дослідження в сфері психології, психіатрії, робити більше якісних матеріалів на основі цих досліджень, перевіряти кваліфікацію експертів та на подібні тези просити першоджерела інформації, які обовʼязково треба перевіряти.

Читайте також: 

Фото: скриншот випуску програми «Сніданок з 1+1»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5851
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Відсіч
3 год. тому
Ірина Дєдушева звинувачує людину в мізогінії за факт про те, що чоловіки залишаються в Україні, а жінки за кордоном. До речи розлучень таких дійсно багато. За такі наклепи треба знімати мешти й далі як казала Фаріон. А потім такі ж експерти забороняють повідомляти особливості злочинців та инші схожі речі, через що поліція у Великій Британії бездіяла, боючись звинувачень у расизмі. Воук-гівно, а не експерти.
навіть не знаю
21 год. тому
Ну норм сказав і висунув теорему. Справді жінки емоційніші і фізично слабші тому навіть при безлічі сучасних інструментів у побуті для щастя спільного роль все одно грають відповідну "гендерно-стереотипну", а по іншому "боротьба" закінчується однаково. А заперечення Марти Чумало на основі "випадків сімейного насильства" - ніякі бо говорить вона "на досвіді, де саме і немає сімейного щастя", а не там де є чи більшості. Ну а по життю напевно - " у кожного своє". Є розуміння то є, а нема то нема. Немає порадника універсального, тим більше у Таверні в Мо Сизлака чи коментаторах інтернетних чи Сніданку 1+1 включеннями між ворожками. Не експерт зовсім, одразу кажу. Тож може ви й дарма цей коментар прочитали.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду