Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя в сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків
Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя в сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків
Доктор медичних наук, психіатр Олег Чабан у межах проєкту «Щастя з Олегом Чабаном» в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що для жінки щастя важливіше, ніж для чоловіка, і тому в парі воно залежить саме від неї. Це він назвав однією зі своїх аксіом щастя.
На підтвердження своєї тези Олег Чабан продемонстрував статистику з «узагальненими даними кількох країн». Психіатр не уточнив джерело інформації, однак запевнив, що використовував «лише наукові дані».
«Отже, або не створюй [сім’ю], і тоді ти щаслива у 25% [випадків], або, якщо [сім’я] вже створена, працюй на щастя своєї сім’ї. Тому що розлучені чоловіки менш боляче реагують на те, що відбулося, — 18%, а от розлучені жінки — 15%», — сказав він.
За словами Чабана, сімейне щастя «ніяк не залежить» від чоловіка, і він «практично не впливає» на дружину.
Окрім цього, він висловив думку, що жінки завжди більш емоційні, «навіть якщо це приховано й контрольовано», через «більше дзеркальних нейронів і більш задіяні структури головного мозку, які відповідають за емоції».
«І тут така трохи дивна, провокативна річ: якщо жінка захоче — сімейне щастя буде в обох. Я ж не даремно попередньо показав якісь речі, які зводять аж до глибокого інтуїтивного розуміння, що потрібно працювати на щастя і щось робити таке, щоб не провокувати, вирулювати з цієї ситуації. Я не виправдовую чоловіків, (...) а просто показую достатньо провокативну аксіому, що, жінки, зверніть увагу: від вас дуже багато залежить в понятті та розумінні щастя», — сказав Чабан.
Медична журналістка, біологиня Дарія Озерна, яка звернула увагу на цей ефір, розкритикувала психіатра та додала, що «дуже давно з огидою і здивуванням спостерігає за паном Чабаном і його колегами».
Заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало також вважає його слова «дрімучими гендерними стереотипами».
«Не маю досліджень, але мій досвід роботи з постраждалими від насильства показує: як тільки чоловік перестає бути кривдником і намагається поводитися по-людськи — відразу уся сім'я почуває себе значно щасливішою. Шкода, що це так рідко трапляється» — зазначила вона.
Читайте також:
- «Тендітні троянди» зі «стрункими ніжками»: як українські медіа поширюють гендерні стереотипи
- «Берегині», «журнашлюхи» та «дорогенькі»: як справи з сексизмом у медіа та до чого тут російська пропаганда. Ліза Кузьменко в подкасті «Медіуми»
Фото: скриншот випуску програми «Сніданок з 1+1»