28 січня — презентація «Практикуму із журналістської етики» та результатів дослідження про практики саморегулювання медіа в Україні
28 січня — презентація «Практикуму із журналістської етики» та результатів дослідження про практики саморегулювання медіа в Україні
У вівторок, 28 січня, об 11:00 Комісія з журналістської етики запрошує на презентацію «Практикум із журналістської етики», а також результатів дослідження про практики саморегулювання медіа в Україні.
«Цей посібник — уже третє видання, "фішкою" якого є практична частина: завдання на самостійне опрацювання та підказки до них. До практикуму увійшли рекомендації і лайфхаки, які ґрунтуються на експертизі членів і членкинь КЖЕ. Автори проаналізували найпопулярніші порушення Кодексу етики українського журналіста й пропонують поради й завдання для самостійної роботи, які допоможуть журналістам на практиці розібратись, як дотримуватись етичних норм під час підготовки матеріалів», — пише КЖЕ.
Під час події КЖЕ представить результати свого дослідження практик саморегулювання медіа в Україні. Його респондентами стали редакції локальних медіа, журналісти, студенти і викладачі журналістики.
Опитування проходило у вересні 2024 року. Ключова цінність цих результатів у тому, що вони показують, як завдяки саморегулюванню медіа та журналісти можуть покращувати якість матеріалів і збільшувати довіру аудиторії до своїх медіа.
Модератор — Андрій Куликов, голова Комісії з журналістської етики. Серед спікерів і спікерок:
- Валерій Іванов, професор, президент Академії української преси;
- Ліна Кущ, перша секретар Національної спілки журналістів України, членкиня Комісії з журналістської етики;
- Отар Довженко, креативний директор Львівського медіафоруму;
- Олена Мельникова-Курганова, доцентка кафедри журналістики Державного університету «Київський авіаційний інститут»;
- Тетяна Шлемкевич, старша викладачка кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;
- Юрій Нестеряк, Київський міжнародний університет, завідуючий кафедрою соціальних комунікацій та аудіовізуального мистецтва, професор.
Як долучитись до події
Подія відбудеться у змішаному форматі — одночасно офлайн у Києві, а також онлайн у Zoom.
Щоб приєднатись до обговорення, заповніть реєстраційну форму.
Деталі щодо локації і посилання для приєднання Комісія повідомить зареєстрованим учасникам поштою. З метою безпеки організатори просять не передавати цю інформацію третім особам і не ділитися нею в соцмережах.
Якщо за 24 години до події ви не отримаєте лист-підтвердження, будь ласка, перевірте папку «Спам» і напишіть комунікаційниці Комісії Дарі Франко: darafrankooo@gmail.com.
Пряму трансляцію події можна буде переглянути на сторінці КЖЕ у Facebook. Запис згодом буде опублікований на YouTube-каналі Комісії.