У Південній Кореї заарештували президента Юн Сок Йоля

У Південній Кореї заарештували президента Юн Сок Йоля

15 Січня 2025
374
15 Січня 2025
11:52

У Південній Кореї заарештували президента Юн Сок Йоля

374
За даними видання Yonhap, суд санкціонував арешт тимчасово відстороненого президента за звинуваченнями у зловживанні владою, неконституційній спробі запровадити воєнний стан, а також спробі заколоту.
У Південній Кореї заарештували президента Юн Сок Йоля
У Південній Кореї заарештували президента Юн Сок Йоля

Слідчі Південної Кореї вперше в історії країни заарештували тимчасово відстороненого президента Юн Сок Йоля. Про це повідомляє Yonhap.

За даними видання, суд санкціонував арешт президента за звинуваченнями у зловживанні владою, неконституційній спробі запровадити воєнний стан, а також спробі заколоту.

Уранці 15 січня сотні поліцейських та кілька десятків слідчих прибули до резиденції Юн Сок Йоля, щоб доправити його на допит, однак їм протистояла президентська служба безпеки. Поліція повідомила, що загалом направила 3200 офіцерів до резиденції Йоля для здійснення арешту.

Через дві з половиною години правоохоронцям вдалося потрапити до будівлі. Невдовзі Йоль випустив коротке відеозвернення, в якому заявив, що все ще вважає арешт незаконним, однак вирішив підкоритися слідчим і поліції, щоб «запобігти жахливому кровопролиттю».

Суд Сеула видав ордер на арешт президента та обшук його резиденції 31 грудня, після того як Юн Сок Йоль проігнорував три повістки від Управління антикорупційних розслідувань щодо високопосадовців.

Нагадаємо, 3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у країні надзвичайний воєнний стан «заради боротьби з внутрішніми прихильниками КНДР». У прямому телезверненні Юн не назвав конкретної загрози з боку КНДР, а зосередився на своїх внутрішніх політичних опонентах і згадав про пропозицію опозиційної Демократичної партії оголосити імпічмент вищим прокурорам країни та її відмову підтримувати урядовий проєкт бюджету.

Указ, що діяв шість годин, забороняв роботу політичних партій, протести, страйки, запроваджував цензуру і військово-польові трибунали з правом на винесення смертного вироку. Це викликало масштабні протести як на вулицях Сеула, так і в парламенті. Після цього депутати парламенту на екстреному пленарному засіданні ухвалили постанову з вимогою скасувати воєнний стан. 

4 грудня у столиці країни Сеулі сотні людей вийшли на вулиці і зі свічками в руках вирушили до офісу президента, вимагаючи відставки й арешту Юн Сок Йоля. Марш організувала найбільша профспілкова група Південної Кореї, яка заявила, що її члени страйкуватимуть, доки президент не піде у відставку.

7 грудня президент перепросив за свої дії в телеефірі. Ключові чиновники, зокрема міністр оборони Кім Йон Хен, пішли у відставку.

12 грудня Юн відкинув звинувачення в заколоті і сказав, що запровадження воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням». Він також відкинув заклики піти у відставку і звинуватив опозицію в тому, що вона зловживає імпічментами.

14 грудня президенту Юн Сок Йолю було оголошено імпічмент через запровадження воєнного стану. Виконувачем обов'язків президента призначили Хана Дак-Су, однак уже 27 грудня йому теж оголосили імпічмент після того, як він не призначив одразу трьох суддів для заповнення колегії в Конституційному суді для затвердження імпічменту президента Юна.

Наразі обов’язки президента виконуватиме міністр фінансів Чхве Сан Мок.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
374
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду