Українка Альона Гром стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator

Українка Альона Гром стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator

14 Січня 2025
1465
14 Січня 2025
22:47

Українка Альона Гром стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator

1465
Фотографія «Олена», що стала переможною, входить до серії світлин Альони Гром під назвою «Вкрадена весна».
Українка Альона Гром стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator
Українка Альона Гром стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator
Українка Олена Гром зі світлиною під назвою «Олена» стала фотографом року за версією організації Los Angeles Photo Curator. Про це повідомляється на сайті L. A. Photo Curator. 

«Ця потужна фотографія створює разючий контраст між об’єктом і сценами, зображеними на задньому плані. Зіставлення зруйнованого будинку наводить на думку про історію втрати – можливо, через війну або стихійне лихо – і спонукає глядача замислитися, чи жила колись там людина, зображена на передньому плані», – йдеться в описі світлини «Олена» на сайті органзації.

 «Олена» / сайт L. A. Photo Curator

Фотографія, що стала переможною, входить до серії світлин Альони Гром під назвою «Вкрадена весна». Фотографка зазначає, що цю серію вона створила «в історичному діалозі» зі світлинами польського фотографа Майкла Неша, який використовував декоративне тло, аби замаскувати руїни Варшави після Другої світової війни у 1945-1946 роках.

«Героїні моїх фотографій – жінки, які стали жертвами російської агресії. Кожна фотографія – це особиста трагедія та водночас життєствердна історія людини, яка вижила, надія на те, що Україна підніметься з руїн», – розповіла Гром.

Альона Гром народилася у  Донецьку. У квітні 2014 року вона була змушена покинути місто через російську агресію на Донбасі. Із 2017 року фотографка мешкає у Бучі Київської області, але з початку повномасштабного вторгнення була змушена разом з родиною знову покинути свій дім. Після звільнення Київської області вона повернулася до Бучі.

«Ці переживання глибоко вплинули на її художню практику. Фотографія стала для неї рятівним колом, дозволивши їй протистояти травмуючим реаліям війни, - йдеться у розповіді про українську фотографку на сайті L. A. Photo Curator. - Гром працює на стику соціального репортажу та концептуальної фотографії, часто працюючи над своїми темами з лінії фронту. про складнощі життя під час війни. 

Важливо те, що її зображення існують не лише як ілюстрація скорботи чи горя. Однією з її основних тем є стійкість життя серед негараздів». 
 
Альона Гром здобула визнання як лауреатка та переможниця численних міжнародних фотоконкурсів. 

Раніше ми повідомляи, що 50 світлин українських фотографів увійшли до щорічних підсумкових добірок світових медіа. Світові медіагіганти CNN, Reuters, Time включили роботи українських документалістів до своїх щорічних добірок найкращих фотографій. The Associated Press опублікувало добірку «Фотографії AP з України у 2024 році передають жахи війни та надію».

Заглавна світлина: фейсбук-сторінка Альони Гром

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1465
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду