Спільне звернення громадських діячів до світових лідерів «Не умиротворяти зло» відкрите для підписів
Спільне звернення громадських діячів до світових лідерів «Не умиротворяти зло» відкрите для підписів
Співавтори звернення громадських діячів до світових лідерів «Не умиротворяти зло» відкрили збір підписів. Тепер усі охочі можуть долучитися до спільної заяви. Про це повідомив доцент Києво-Могилянської бізнес-школи та УКУ, голова правління ГО «Деколонізація» Валерій Пекар.
«Ми розбирали критику відкритого звернення "Не умиротворяти зло" по суті. Однак окрім зауважень по суті, були ще зауваження по формі, й найчастіше з них — чому нема відкритого збору підписів від тих, хто хоче приєднатися й підписатися. Обговоривши в колі співавторів і співавторок, ми визнали цю критику цілковито справедливою, тож збір підписів нині відкритий», — написав він на своїй фейсбук-сторінці.
Долучитися можна у формі за посиланням.
Звернення вже підписали понад 160 осіб, серед яких медійники, правозахисники, народні депутати, дипломати, науковці, відомі митці, лідери найбільших бізнес-асоціацій та різних релігійних громад.
5 січня на сайті «УП» оприлюднили заклик українських громадських діячів, медійників, митців та інтелектуалів до світових лідерів та міжнародної спільноти не допустити до вигідного Росії замороження війни та спільно досягти перемоги для демократії.
У листі «Не умиротворяти зло» йдеться, що головною метою цієї війни для Росії є не отримання додаткових територій чи повернення України під свій контроль, а злам сучасного світового порядку.
На думку підписантів, сталий мир настане тільки тоді, коли під тиском України та її союзників в Росії настануть системна криза та поразка путінського режиму. Натомість поступки територіями та суверенітетом України без дієвих гарантій стане сигналом для Китаю та інших ревізіоністів, що можливо захоплювати те, чого вони жадають.
Учасники звернення вважають, що ефективне припинення агресії Росії проти України може вирішити багато проблем демократичного світу: поразка Росії відновить порядок, заснований на правилах і взаємозалежності відповідальних гравців; безпека світової торгівлі, світова ядерна, енергетична, продовольча безпека посиляться; терористичні режими та організації по всьому світу втратять російську підтримку та ослабнуть.
Ілюстрація: Нікіта Тітов