В Україні призупинили реєстрацію нових видавництв та книгарень

В Україні призупинили реєстрацію нових видавництв та книгарень

8 Січня 2025
863

В Україні призупинили реєстрацію нових видавництв та книгарень

863
Через це за останні два місяці щонайменше 63 видавці не змогли зареєструвати свій бізнес.
В Україні призупинили реєстрацію нових видавництв та книгарень
В Україні призупинили реєстрацію нових видавництв та книгарень

В Україні призупинено реєстрацію нових видавців, виробників книг та книгарень. Про це повідомив Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення (Держкомтелерадіо) у відповідь на запит «Економічної правди»

Внесення нових записів до Держреєстру видавців припинено через набуття чинності законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про адміністративну процедуру”», яким, зокрема, змінені правила ведення реєстру.

«З 15 листопада 2024 року та до приведення у відповідність підзаконних нормативно-правових актів, зокрема, Порядку ведення Держреєстру а також впровадження в експлуатацію програмного забезпечення, Держкомтелерадіо не має можливості забезпечити виконання функції з ведення Держреєстру видавців», — ідеться в повідомленні.

У Держкомтелерадіо не змогли назвати терміни відновлення реєстрації, однак зазначили, що за законом необхідні зміни мають бути впроваджені протягом пів року з моменту набуття чинності.

Раніше записи до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції здійснював Держкомтелерадіо. З 15 листопада 2024 року технічне забезпечення Держреєстру видавців має здійснювати Міністерство культури та стратегічних комунікацій України. 

У Держкомтелерадіо зазначили, що звернулись до Мінкульту ще 9 грудня 2024 року, щоб уточнити стан підготовки електронної системи до внесення змін, однак відповіді досі не отримали.

За інформацією Держкомтелерадіо, з листопада 2024 року щонайменше 63 видавці не змогли зареєструвати свій бізнес.

Як раніше повідомляв «Детектор медіа», попри повномасштабну війну, Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції зростає. Станом на грудень 2024 року до Держреєстру внесено 8585 суб’єктів видавничої справи: 6319 юридичних осіб та 2266 фізичних осіб-підприємців. Якщо порівняти цю статистику з даними 1 лютого 2022 року, які були оприлюднені напередодні широкомасштабного вторгнення Росії, кількість видавців і книгорозповсюджувачів в Україні зросла на 621 особу. 

Також ми писали про те, що на Держкомтелерадіо покладено ведення Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту після набуття чинності закону, який забороняє імпорт книг із Росії та Білорусі та видання творів російських авторів.

Фото: Український інститут книги 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
863
Читайте також
11.02.2024 10:00
Ігор Кручик
для «Детектора медіа»
1 456
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду