«Забагато людей несправедливо замкнуті в "тюрмі фейсбуку"». В Meta розповіли, як зміниться модерація контенту соцмереж
«Забагато людей несправедливо замкнуті в "тюрмі фейсбуку"». В Meta розповіли, як зміниться модерація контенту соцмереж
Директор з міжнародних зв’язків Meta Джоел Каплан у своєму блозі на сайті компанії Meta розповів, як зміняться правила модерації контенту і чому компанія вирішила скасувати перевірку фактів на платформі.
«В останні роки ми розробили все складніші системи для управління контентом на наших платформах, що відходять у відповідь на суспільний та політичний тиск з метою модерування контенту. Цей підхід зайшов занадто далеко. Незважаючи на позитивні наслідки, багато з цих зусиль із часом розширилися до моменту, коли ми робимо занадто багато помилок, розчаровуємо наших користувачів і занадто часто встаємо на шляху свободи слова, яку ми мали намір забезпечити. Дуже багато безневинного контенту піддається цензурі, занадто багато людей виявляються несправедливо замкнутими в “тюрмі фейсбуку”, і ми часто занадто повільно реагуємо, коли це відбувається», — пише Каплан.
Він також додав, що коли Meta передала незалежним організаціям перевірку фактів на платформі, сподівалася, що експерти зможуть отримати більше інформації про те, що вони бачать і читають, і виносити власні судження.
«Але все сталося не так, особливо в Сполучених Штатах. Експерти, як і всі інші, мають свої власні упередження і точки зору. (...) Програма, яка занадто часто призначалася для інформування, стала інструментом цензури», — написав Каплан. Тепер, як повідомив він, у США припиняється перевірка фактів сторонніми організаціями, а здійснюватимуть її самі користувачі — так, як це зараз робиться в Х.
Такі Community Notes у США планується ввести протягом наступних кількох місяців. Також платформа припинить знижувати рейтинг перевіреного контенту і замість накладання повноекранних попереджень, на які раніше потрібно було натиснути, щоб побачити публікацію, яку вважають недостовірною фактчекери, буде з'являтися «набагато менш нав'язлива мітка», яка вказує на те, що до посту є додаткова інформація для тих, хто хоче її побачити.
Він також написав, що Meta перегляне алгоритми автоматизованої модерації контенту, через яку, як він стверджує, було багато помилок та цензуровано багато контенту, що не мав би бути цензурованим. Окрім того, Каплан окремо зазначив, що команди з питань довіри та безпеки, які розробляють політики щодо контенту і його модерації, перемістяться з Каліфорнії до Техасу та інших регіонів США.
Також Meta збирається поступово повертати до фейсбуку, інстаграму і тредсу політичний контент, який раніше менше показували в стрічках.
Компанія планує зосередити зусилля модерації на боротьбі з тероризмом, сексуальною експлуатацією дітей, наркотиками та шахрайством. Щодо всіх інших порушень політик Meta платформа покладатимемося на те, що хтось повідомить про проблему, перш ніж ухвалювати якісь рішення.
Також Meta позбавляється низки обмежень на такі теми, як імміграція, гендерна ідентичність і гендер. Ці зміни в політиках соцмереж Meta можуть зайняти кілька тижнів.
Про боротьбу з дезінформацією на платформі в тексті Каплана не згадується.
Про те, що буде з фактчекерськими організаціями-партнерами Meta в інших країнах, він також не написав.