Український інститут презентує нові видання симфонічної музики
Український інститут презентує нові видання симфонічної музики
Нові видання продовжують започатковану у 2020 році серію «Антології української музики» та мають на меті популяризувати українську оркестрову музику у світі. До збірок увійшли твори, що охоплюють період від зародження українського симфонізму до сучасності.
Антологія охоплює різні епохи української симфонічної музики: від класичних творів Дмитра Бортнянського та Михайла Вербицького до композицій сучасних авторів. У виданні представлені знакові твори української музичної спадщини: фольклористичні композиції Василя Барвінського, імпресіоністичні мініатюри Федора Якименка та народні танці в обробці Анатолія Кос-Анатольського і Левка Колодуба.
Період Незалежності та сучасності презентують твори визнаних композиторів: саундтрек Євгена Станковича до «Роксолани», композиції Юрія Іщенка, Лесі Дичко та Ганни Гаврилець. Додаткова збірка доповнює антологію творами сучасних авторів — Богдани Фроляк, яку активно виконують західні оркестри, та Євгена Петрова, який зараз служить у ЗСУ.
«Формат симфонічної мініатюри обрано невипадково — це короткі, ефектні твори, які легко інтегрувати у концертні програми», — пояснює Любов Морозова, редакторка-упорядниця антологій.
Особливістю видань є супровід кожної партитури анотаціями трьома мовами від провідних музикознавиць — докторки мистецтвознавства Любові Кияновської та музичної критикині Дзенислави Сафʼян.
Обидві антології видані накладом по 300 примірників видавництвами «Музична Україна» та «АССА» відповідно. Вони призначені для вільного розповсюдження серед диригентів, менеджерів оркестрів, музикантів, дослідників та культурних інституцій.
У презентації візьмуть участь керівництво Українського інституту, упорядники видань та композитор Євген Петров, який наразі служить у лавах ЗСУ.
Більше інформації про Антології за посиланням