За час повномасштабного вторгнення кількість учителів скоротилася майже на 40 тисяч
За час повномасштабного вторгнення кількість учителів скоротилася майже на 40 тисяч
За результатами дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал», проведеного Освіторєю наприкінці року, із початку повномасштабного вторгнення вчительський склад скоротився на 12%, тобто майже на 40 тисяч педагогів. Крім того, понад 40 % учителів налаштовані піти з професії до 2030 року.
Окрім того, суттєвими проблемами залишаються доступ до освіти, енергетична незалежність шкіл та безпека. Про це повідомили на брифінгу Міністерства освіти і науки, присвяченому підсумкам 2024 року.
«Якою б якісною дистанційна освіта не була, вона все одно провокує, формує і поглиблює освітні втрати і розриви, — сказала заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова. — Починаючи з 2022 року одночасно вчаться різні категорії учнів. Через це ми втратили учнівську однорідність і маємо на це реагувати. Саме тому однією з політик, якими опікувалося міністерство у 2024 році, була “Школа офлайн”».
Завдяки цій програмі вдалося повернути до навчання офлайн 102 тисячі дітей.
Для забезпечення навчання доставлено 240 тисяч девайсів, закуплено 518 шкільних автобусів, 7,5 млрд грн виділено на облаштування укриттів у навчальних закладах у прифронтових та прикордонних територіях. У партнерстві з ЮНІICEF придбали генераційне або енергоощадне обладнання для 800 шкіл.