В Ірані заарештували італійську журналістку щоденної газети Il Foglio Чечілію Салу

В Ірані заарештували італійську журналістку щоденної газети Il Foglio Чечілію Салу

27 Грудня 2024
1134
27 Грудня 2024
23:56

В Ірані заарештували італійську журналістку щоденної газети Il Foglio Чечілію Салу

1134
Сала вилетіла з Рима 12 грудня із дійсною журналістською візою та офіційними гарантіями для іноземних кореспондентів. В Тегерані вона дала кілька інтерв’ю і підготувала три епізоди для свого подкасту. Сала мала повернутися до Рима минулої п’ятниці, але вранці 19 грудня вона припинила відповідати на повідомлення.
В Ірані заарештували італійську журналістку щоденної газети Il Foglio Чечілію Салу
В Ірані заарештували італійську журналістку щоденної газети Il Foglio Чечілію Салу
Поліція Тегерана заарештувала італійську журналістку щоденної газети Il Foglio Чечілію Салу, яка вела репортажі з Ірану. Про це повідомляє італійське видання ANSA із посиланням на заяву МЗС Італії.

Салу заарештувли 19 грудня, наразі її утримують у сумнозвісній тегеранській в’язниці Евін. 

За інформацією Euronews, Чечілія Сала нещодавно опублікувала епізод подкасту з іранською комедійною акторкою Зейнаб Мусаві, яка, за повідомленнями ЗМІ, під час виступів критикувала обов’язкове носіння хіджабу. Мусаві була ув’язнена на початку 2024 року, але згодом її звільнили.

Сала вилетіла з Рима 12 грудня із дійсною журналістською візою та офіційними гарантіями для іноземних кореспондентів. Під час перебування в Тегерані вона дала кілька інтерв’ю і підготувала три епізоди для свого подкасту. Сала мала повернутися до Рима минулої п’ятниці, але вранці 19 грудня вона припинила відповідати на повідомлення.

ANSA інформує, що міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні повідомив, що Сала перебуває у доброму здоров’ї, а Італія працює над її поверненням. За його словами, у цій справі необхідна максимальна обережність.

У МЗС Італії заявили, що за дорученням Таяні посольство і консульство країни у Тегерані із самого початку стежать за справою Сали з особливою увагою. У координації з Офісом італійської прем’єр-міністерки Джорджи Мелоні МЗС співпрацює з іранською владою, щоб прояснити правову ситуацію журналістки і перевірити умови її утримання під вартою.

Повідомляється також, що посолка Італії Паола Амадей здійснила консульський візит з метою перевірки умов та стану утримання Сали. Про результати цього візиту була поінформована родина Сали. 

У публікації ANSA розповідається, що 29-річна Чечілія Сала, яка народилася у Римі, працювала як у редакціях, так і журналісткою-фрілансеркою, в основному займаючись питаннями закордонних справ. У 2015 році почала співпрацювати як кореспондент і репортер з Vice News; згодом почала співпрацю з відомим журналістом і ведучим політичного ток-шоу Мікеле Санторо в програмі Servizio Pubblico на незалежному мовнику LA7, де вона стала професійним журналістом. Протягом багатьох років вона співпрацювала з Vanity Fair, L'Espresso, Rai та Will Media, працювала у редакційній групі головного політичного ток-шоу Otto e mezzo на LA7. 10 січня 2022 року Сала став автором і голосом нового подкасту Stories на Chora Media, у якому щодня розповідає історії з усього світу. 

Нагадаємо, 14 грудня стало відомо, що суд в Ірані засудив ірансько-американського журналіста Резу Валізаде до 10 років позбавлення волі, за звинуваченням у «співпраці з ворожим урядом».

У листопаді іранський журналіст і правозахисник, колишній співробітник перської служби «Голосу Америки» Кіануш Санжарі вчинив самогубство на знак протесту проти репресивного режиму в Ірані.

У жовтні США висунули обвинувачення генералу Корпусу вартових Ісламської революції Ірану (КВІР) Рухоллі Базганді та ще трьом особам щодо змови з метою вбивства журналістки «Голосу Америки» Масіх Алінеджад у 2022 році. Минулого року Міністерство фінансів США запровадило санкції проти нього та назвало співробітником контррозвідки й учасником змов з метою вбивства журналістів та інших осіб, яких Тегеран вважає ворогами.

Масіх Алінеджад зауважила, що висунуті звинувачення «показують, на що готова піти іранська влада, щоб змусити замовкнути її критиків». Невдалий замах на життя журналістки, яка критикує політику репресій жінок з боку режиму Ірану, стався через рік після спроби її викрадення у 2021 році. За даними ФБР, КВІР намагався вивезти журналістку в Іран.

Іран є однією з найбільш репресивних країн щодо свободи преси. «Репортери без кордонів» поставили Іран на 176-е місце серед 180 країн у своєму Всесвітньому індексі свободи преси за 2024 рік. Паризька медіанаглядова організація каже, що Іран зараз також є одним із найбільших у світі тюремників журналістів.

Фото: Чечілія Сала/ANSA

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1134
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду