Літературна платформа «Фронтера» підбиває підсумки року та розповідає про плани на 2025-й

Літературна платформа «Фронтера» підбиває підсумки року та розповідає про плани на 2025-й

27 Грудня 2024
259

Літературна платформа «Фронтера» підбиває підсумки року та розповідає про плани на 2025-й

259
Коротко ділимося тим, що вдалося зробити, та розповідаємо про заплановані проєкти, які будемо реалізовувати наступного року.
Літературна платформа «Фронтера» підбиває підсумки року та розповідає про плани на 2025-й
Літературна платформа «Фронтера» підбиває підсумки року та розповідає про плани на 2025-й

2024 рік для команди Літературної платформи «Фронтера» видався вкрай насиченим.  

Підсумки:

  1. Організували в Луцьку 9 подій за участю авторів (-ок): Артема Чеха, Олени Пшеничної, Марії Титаренко, Анатолія Дністрового, Оксани Негрич, Катерини Липи, Макса і Тетяни Кідруків, Каті Бльостки, Ростислава Семківа. Формат подій: лекції, воркшопи, презентації книг. Співорганізували спецпоказ фільму «Я і Фелікс» режисерки та поетки Ірини Цілик. Зустріч із блогеркою та письменницею Катею Бльосткою зібрала в Луцьку рекордну кількість відвідувачів для її туру 1100.
  2. У партнерстві з онлайн-журналом misto.media організували в Луцьку Книжковий клуб «Місто читає». Наразі відбулося три публічні зустрічі, які зібрали 100 + відвідувачів.
  3. Організували й провели IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» (27-28 липня, Музейний простір «Окольний замок»). Загалом під час фестивалю відбулося 18 подій. Участь у них взяло більше 30 митців із 5 країн (Польщі, Франції, Португалії, Іспанії та України), які об’єдналися довкола розмови про ключові тексти воєнних років, пам’ять та інструменти культурної дипломатії. 
  4. У переддень фестивалю зробили престур для українських та іноземних журналістів, під час якого познайомили їх із культурними індустріями міста скульптурою «Зерно», художнім музеєм Луцька, Музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків, театром «Гармидер», а також проєктами платформ «Алгоритм дій», «Фронтера», центру розвитку креативних індустрій «Або Або». У рамках екскурсії гості фестивалю мали нагоду відвідати презентацію найбільшої картини світу в рамках проєкту «Космогонія» та поспілкуватися з її автором, художником і скульптором Петром Антипом. 
  5. До фестивалю доєдналися 43 партнери. Серед них: 9 громадських організацій, 1 заклад освіти, 1 заклад культури та 32 бізнеси.
  6. У рамках австрійсько-українського проєкту «Connecting Cultures, Bridging Worlds: Unveiling Ukraine Through the Pages in Tyrol» організували 10 заходів у 4 містах Австрії: Інсбруку, Відні, Граці та Зальцбургу. Учасниками подій стали 6 українських письменників, серед яких: Макс Кідрук, Юлія Ілюха, Ореста Осійчук, Катерина Майковська, Андрій Любка та Ніна Кур’ята. 
  7. Спільно з Українським інститутом книги, Генеральним консульством України в Барселоні (Королівство Іспанія), платформою «Алгоритм дій» та компанією Whitebit організували перший національний стенд України на книжковому ярмарку Іспанії «Liber» (1-3 жовтня). Під час ярмарку провели панельну дискусію «Чи може література щось змінити?» за участю Ірени Карпи (Україна / Франція), Давида де Йонга (Нідерланди), Ґієма Колома П’єйя та Міґеля Ґутьєрреса Ґарітано (Іспанія). Модерувала розмову виконавча директорка PEN Ukraine Тетяна Терен.
  8. Спільно з Інститутом Адама Міцкевича, Центром екологічної гуманітаристики Варшавського університету та Школою екопоетики провели перший ЕкоЛаб. Участь у ньому взяли митці, куратори, критики і дослідники з України, Польщі, Канади та США, щоби через тексти культури переосмислити взаємодію з довкіллям.  
  9. Налагодили нові партнерства: PEN Ukraine, PEN Catalan, Український інститут книги. 
  10. Взяли участь у подіях партнерів як спікери та запрошені гості: VI Форум інклюзивності в Києві, «A Global Forum for Cities of Literature and Reading Advocates Reading Connects» (UNESCO's Cities of Literature), нетворкінг для отримувачів грантів у Вроцлаві (Culture Helps), Well-Grounded Art Networking Meeting (Culture Helps) та багато інших. 

Наступного року Літературна платформа «Фронтера» продовжуватиме популяризувати українську літературу в Україні та за кордоном. 

«Для нас важливо знаходити можливості, аби привертати увагу іноземців до України через літературу, – розповідає засновниця Літературної платформи «Фронтера» Елла Яцута, – водночас будувати нові партнерства для представників українського книжкового ринку. Крім того, цьогоріч ми зосередимося на дослідженні та вивченні нашого коріння – історій тих постатей та родин, які суттєво вплинули на нас сьогоднішніх, зокрема тих, хто народився, зростав чи в інший спосіб пов’язаний з Луцьком та Волинню. До пошуків долучимо критиків, істориків, літературо- й мистецтвознавців. Ми хочемо відновлювати зв’язок поколінь та пам’ять. Це наш фундамент. І, звісно, будемо продовжувати презентувати нові книги, відкривати імена й проговорювати актуальні теми. Плануємо не менше двох щомісячних книжкових розмов від «Фронтери» в Луцьку, а також регулярні засідання книжкового клубу «Місто читає» разом із misto.media».

Крім того, готові анонсувати дати V Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера», який відбудеться в Луцьку 2-3 серпня 2025 року та об’єднає українських і закордонних літераторів, перекладачів та медійників.

Фото надані пресслужбою Літературної платформи «Фронтера»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
259
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду