Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент виконувача обов’язків президента Хана Дак-Су
Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент виконувача обов’язків президента Хана Дак-Су
Більшість парламенту Південної Кореї проголосувала 27 грудня за імпічмент Хана Дак-Су, який виконував обов’язки президента після того, як 14 грудня президенту Юн Сок Йолю було оголошено імпічмент через запровадження воєнного стану. Про це пише BBC.
Головна опозиційна Демократична партія вирішила оголосити імпічмент після того, як Хан не призначив одразу трьох суддів для заповнення колегії в Конституційному суді для затвердження імпічменту президента Йоля. За це рішення проголосували 192 депутати з 300 членів парламенту. Наразі обов’язки президента виконуватиме міністр фінансів Чхве Сан Мок.
27 грудня Конституційний суд Південної Кореї провів попередні слухання у справі про законність оголошення парламентом імпічменту президенту країни Юн Сок Йолю. Якщо імпічмент підтвердять, протягом 60 днів мають відбутися позачергові президентські вибори. У разі відхилення Йоля відновлять на посаді. Наступні слухання відбудуться 3 січня.
Нагадаємо, 3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у країні надзвичайний воєнний стан «заради боротьби з внутрішніми прихильниками КНДР». У прямому телезверненні Юн не назвав конкретної загрози з боку КНДР, а зосередився на своїх внутрішніх політичних опонентах і згадав про пропозицію опозиційної Демократичної партії, оголосити імпічмент вищим прокурорам країни та її відмову підтримувати урядовий проєкт бюджету.
Указ, що діяв шість годин, забороняв роботу політичних партій, протести, страйки, запроваджував цензуру і військово-польові трибунали з правом на винесення смертного вироку. Це викликало масштабні протести як на вулицях Сеула, так і у парламенті. Після цього депутати парламенту на екстреному пленарному засіданні ухвалили постанову з вимогою скасувати воєнний стан.
4 грудня у столиці країни Сеулі сотні людей вийшли на вулиці і зі свічками в руках вирушили до офісу президента, вимагаючи відставки й арешту Юн Сок Йоля. Марш організувала найбільша профспілкова група Південної Кореї, яка заявила, що її члени страйкуватимуть, доки президент не піде у відставку.
7 грудня президент перепросив за свої дії в телеефірі. Ключові чиновники, зокрема міністр оборони Кім Йон Хен, пішли у відставку.
12 грудня Юн відкинув звинувачення в заколоті і сказав, що запровадження воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням». Він також відкинув заклики піти у відставку і звинуватив опозицію в тому, що вона зловживає імпічментами.
Архівне фото: Хан Дак-Су / Getty Images