«Зростай 2.0»: історії сили, натхнення та успіху жінок-підприємиць

«Зростай 2.0»: історії сили, натхнення та успіху жінок-підприємиць

26 Грудня 2024
221

«Зростай 2.0»: історії сили, натхнення та успіху жінок-підприємиць

221
14 грудня 2024 року відбулась конференція та фінальний ярмарок освітньої програми «Зростай 2.0».
«Зростай 2.0»: історії сили, натхнення та успіху жінок-підприємиць
«Зростай 2.0»: історії сили, натхнення та успіху жінок-підприємиць

Ця подія стала підсумком навчання для підприємиць, що пройшли навчальну програму і водночас платформою для демонстрації їхніх досягнень та продукції. Відбулась вона в рамках проєкту Good Governance Fund «Інклюзивна економіка», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатор проєкту — Abt Global у партнерстві з Міністерством економіки України.

Учасниці та гості фіналу прогарми «Зростай 2.0»

Заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Циборт сказав, що сьогоднішній захід яскраво підкреслює те, до чого прагне Міністерство економіки у своїй діяльності:  до посилення спроможності та успішності малого та середнього бізнесу, успіх якого і є запорукою економічної стабільності країни. «Саме жінки сьогодні демонструють приклад неймовірної сили, показують, як можна розвивати бізнес з нуля, і їм вдається це втілювати навіть всупереч дії форс-мажорних обставин. До слова, з 2021 по 2023 рік на 43% зросла частина бізнесів, керівницями в яких є жінки. В 2024 році жінки відкрили 61% нових бізнесів. Тож жінки демонструють лідерство у економіці і наше завдання  створювати можливості для вашої професійної реалізації.  Робимо це в Міністерстві через діджиталізацію, аби ви могли автоматизувати процеси і зайнятися креативом, сенсами і розвитком бренду. Запрошуємо вас запроваджувати цифрові рішення у власній справі, полегшувати свою роботу, бо це допомагає творити майбутнє інклюзивної економіки в Україні», — підкреслив він.

Заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Циборт

Народна депутатка Інна Совсун наголосила на важливості ролі підприємиць у побудові успішної та сильної країни: «У нашій країні досі безліч проблем зі стереотипами щодо жінок, нерівномірний розподіл праці по догляду за дитиною та домогосподарством. Тому особлива важливість програм на кшталт «Зростай 2.0» у тому, що вони допомагають виправити десятиліття гендерної нерівності в доступі до різних професій та ініціатив. Адже від вашого підприємницького успіху, шановні жінки, виграємо ми усі, вся країна. Бо ви засновуєте бізнес, створюєте робочі місця, підтримуєте економіку в час війни, створюєте у своїх бізнесах якесь благо. Завдяки вам, вашій взаємопідтримці ми зможемо не просто перемогти на полі бою росію, а загалом побудувати ту країну, в якій нам всім хотітиметься жити».

Народна депутатка Інна Совсун наголосила на важливості ролі підприємиць у побудові успішної та сильної країни

Стефан Коссофф, директор програм розвитку Посольства Великої Британії в Україні, зазначив: «Роль українських жінок є вирішальною у підтримці надзвичайної стійкості цієї країни в умовах війни. Жінки-підприємиці працюють у різних галузях, допомагаючи збільшувати обсяги виробництва товарів і послуг, впроваджувати інклюзивні бізнес-практики та зміцнювати соціальну відповідальність у багатьох секторах. Сьогодні ми раді бачити підприємиць у кожному регіоні України. Вони є критично важливими для побудови місцевих економік, створення робочих місць та сприяння бізнес-можливостям, які стають ядром відновлення економіки України, що базується на приватному секторі. Я дуже гордий успіхами програми «Зростай 2.0», яка стала сходинкою до більш різноманітної та інклюзивної економіки».

Стефан Коссофф, директор програм розвитку Посольства Великої Британії в Україні, привітав учасниць освітньої програми із завершенням навчання

Під час заходу учасниці проєкту — засновниці локальних бізнесів з усієї України — отримали змогу презентувати свої товари, розказати про історію їх створення та підкреслити унікальність власної продукції. Різноманітність представлених товарів вражала. Партнери програми та гості ярмарку могли протестувати та придбати вишуканий одяг для дітей та дорослих, кераміку, прикраси, натуральну косметику, еко-сумки, ремісничі сири, крафтову випічку, новорічний декор та інші товари. Були й оригінальні цікавинки, наприклад, варення з чорнобривців або хризантем або ж мило з козиного молока.

«Програма «Зростай 2.0» була спрямована на економічну підтримку жінок через навчання, менторство та зміцнення віри у власні сили. Учасниці мали змогу працювати з досвідченими тренерами, коучами та психологами. За час навчання дехто з них збільшив прибуток удвічі, а інші знайшли нові напрямки для розвитку бізнесу. Сподіваюсь, сьогодні вони почують відгуки про їхню продукцію, які дадуть їм натхнення і силу діяти та розвиватись далі, налагодять ефективні ділові зв’язки, знайдуть нових клієнтів та партнерів, що сприятиме покращенню їхньої продукції та бізнес-процесів», — сказала керівниця проєкту «Інклюзивна економіка» Світлана Гаращенко.

Керівниця проєкту «Інклюзивна економіка» Світлана Гаращенко

Для деяких учасниць це був перший досвід публічної презентації своїх товарів та бізнесу, до якого вони прийшли за понад три місяці насиченого навчання, саморефлексій, вдосконалення власного продукту та пошуку напрямків, в якому вони хочуть цей продукт розвивати. 

Ірина Білик, координаторка програми «Зростай 2.0», наголосила, що пишається результатами освітньої програми, вважаючи її найкращою програмою для підприємниць на сьогоднішній день в Україні, продуманою до найменших деталей. Секретами успіху проєкту координаторка вважає підбір усіх складових з врахуванням потреб учасниць, а також гібридний формат навчання. «Я надзвичайно пишаюся нашими учасницями. Кожна з них зробила величезний крок вперед. Ця програма — не лише про навчання, але й про віру в себе. Наприклад, за час навчання в «Зростай 2.0» хтось з дівчат наважився підняти ціни — і при цьому клієнтів лише побільшало. Хтось збільшив вдвічі прибуток, а хтось пішов в колаборацію і підсилив одна одну. Дівчата демонструють, що їхні бізнеси  це не лише продукція, але й історії сили, творчості та натхнення», — сказала Ірина Білик.

«Я дуже задоволена своєю участю в програмі «Зростай 2.0», бо за цей час суттєво посилила свої розуміння бізнес-процесів, фінансового управління бізнесом, особливостей просування продукції тощо. Але найголовніше те, що я зрозуміла, яким я мрію бачити свій бізнес в перспективі, — і я буду рухатись в цьому напрямку. Я хочу відкрити кав’ярню, де до гарячих напоїв будуть подавати крафтові ремісничі сири. Я впевнена, що відвідувачі полюблять це місце з першого візиту і стануть завсідниками мого закладу. І після навчання я не сумніваюсь, що мені вдасться втілити мою мрію в життя», — натхненно повідомила Людмила Мірошніченко, засновниця майстерні крафтових сирів «Mila Cheese».

Цей захід організовано в рамках проєкту Good Governance Fund «Інклюзивна економіка», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатор проєкту — Abt Global у партнерстві з Міністерством економіки України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
221
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду