В Одесі розпочали службову перевірку стосовно вчительки, яка поширювала антиукраїнські наративи
В Одесі розпочали службову перевірку стосовно вчительки, яка поширювала антиукраїнські наративи
В одній із шкіл Одеси вчителька вела уроки російською мовою та поширювала антиукраїнські наративи. Після початку службової перевірки вона звільнилася зі школи.
Про це повідомила представниця Уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк, передає УП. Життя.
Вітко-Присяжнюк розповіла, що дізналася про цей випадок на початку грудня.
«До мене звернулася моя знайома і розповіла, що в одній із одеських шкіл діти записали на диктофон, як вчителька веде урок історії України. Вона надіслала мені послухати цей запис тривалістю 35 хвилин.
Під час заняття педагогиня послуговувалася недержавною мовою. Не було жодного слова українською», — розповіла представниця Уповноваженого із захисту державної мови.
Окрім того, що уроки відбувалися російською, вчителька транслювала антиукраїнські наративи.
«На уроці йшлося про період XIX — початку XX століть. Педагогиня розповідала, що українську ідентичність створила Австро-Угорська імперія. Що російськомовні православні українці на переломі сторіч зустрічали російські війська з хлібом і сіллю.
Стосовно цього розпочато службову перевірку. Як мені розповіла керівниця Департаменту освіти в Одесі Олена Буйневич, у той же день вчителька написала заяву на звільнення за власним бажанням. Утім, це не звільняє її від адміністративної відповідальності», — каже Ярослава Вітко-Присяжнюк.
Також на педагогиню написали скаргу мовному омбудсмену.
«Зараз за результатом розгляду скарги розпочато заходи державного контролю, в рамках яких буде вжито всіх заходів, щоб встановити точно, що там відбулося», — сказала Ярослава Вітко-Присяжнюк в ефірі «Усі новини півдня».
Якщо встановлять, що педагогиня порушила статтю 21 закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», то на неї складуть адміністративний протокол. Їй може загрожувати штраф.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки підтримало законопроєкт, яким пропонується заборонити використання російської мови у школах під час перерв.
Фото: depositphotos