У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини

У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини

21 Грудня 2024
944
21 Грудня 2024
14:22

У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини

944
Підрозділ із захисту культурної спадщини функціонуватиме у структурі цивільно-військового співробітництва ЗС України.
У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини
У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини

Збройні Сили України оголосили про створення спеціального підрозділу із захисту культурної спадщини, що працюватиме у структурі цивільно-військового співробітництва.

Про це йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ на фейсбук-сторінці.

Зазначається, що ініціатива стала частиною імплементації положень Гаазької конвенції 1954 року, яка є головним міжнародним договором у сфері захисту культурних цінностей під час збройних конфліктів.

До складу нового підрозділу увійдуть військовослужбовці, які мають освіту та досвід роботи в сфері культури, археології, історії та музейної справи. Основні завдання підрозділу:

  • координація дій для захисту об’єктів культурної спадщини, які перебувають під загрозою через бойові дії;
  • збереження культурних цінностей;
  • запобігання їхньому знищенню;
  • імплементація міжнародних зобов’язань.

Україна ратифікувала Перший Протокол Гаазької конвенції 1954 року ще у 1956 році, а Другий — у 2020 році. Створення цього підрозділу відповідає частині другої статті 7 Конвенції та демонструє прагнення держави дотримуватися міжнародних стандартів.

Рішення про створення підрозділу було ухвалене Головнокомандувачем ЗСУ та затверджене спільною директивою Міністра оборони України і Головнокомандувача. Цьому передували консультації з міжнародними партнерами, Міністерством культури, стратегічних комунікацій України та громадськістю.

«Ця ініціатива є ще одним доказом того, що Україна дотримується норм міжнародного права, виконує взяті на себе зобов’язання, максимально використовує всі існуючі механізми та інструменти захисту і збереження культурних цінностей в умовах збройного конфлікту», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, внаслідок ракетної атаки на Київ 20 грудня пошкоджено пам’ятку національного значення - костел Святого Миколая. 

Фото: Генштаб ЗСУ. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
944
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
8 дн. тому
Настав вже час замислитись про чудову природну лінію розмежування, нацькованих жуліками юдеями, один на одного слов'ян - ріка Дніпро. Тоді не тільки культурна спадщина, а й люди будуть у безпеці. І, нарешті, припиниться ця слов'яно-вбивча м'ясорубка під керівництвом чужого нам народу, до якого навіть їх Творець, у Біблії, постійно висловлював відразу.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду