ІМІ та Офіс генпрокурора синхронізують списки вбитих Росією журналістів

ІМІ та Офіс генпрокурора синхронізують списки вбитих Росією журналістів

20 Грудня 2024
368
20 Грудня 2024
12:58

ІМІ та Офіс генпрокурора синхронізують списки вбитих Росією журналістів

368
Прокурори та низка медійників і правозахисників домовилися напрацювати спільні критерії щодо фіксації злочинів РФ проти медіа, а також обговорили проблему ідентифікації журналістів, доведення факту їхньої професійної діяльності та інші питання для покращення розслідувань.
ІМІ та Офіс генпрокурора синхронізують списки вбитих Росією журналістів
ІМІ та Офіс генпрокурора синхронізують списки вбитих Росією журналістів

Офіс генерального прокурора та медіаспільнота почали синхронізувати списки вбитих Росією журналістів, щоби покращити адвокацію, розслідування та встановлення справедливості за злочини проти медіа. Зокрема, йшлося про синхронізацію списку, який веде Інститут масової інформації, з офіційними даними ОГП. Про це повідомив ІМІ.

На зустрічі робочої групи 17 грудня в Офісі ГПУ були присутні керівник Департаменту кримінально-правової політики і захисту інвестицій Офісу генпрокурора Олексій Бонюк, воєнні прокурори, а також низка медійників і правозахисників. Серед них — керівниця відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації Катерина Дячук, голова Наглядової ради Суспільного, заступниця шефредакторки «Детектора медіа» Світлана Остапа, голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, громадська активістка Людмила Янкіна, головна редакторка видання «Ґрати» Тетяна Козак, журналістка «Слідства.Інфо» Яніна Корнієнко та журналістка «Дзеркала тижня» Тетяна Безрук.

Учасники зустрічі напрацюють спільні критерії щодо фіксації російських злочинів проти медіа, зокрема щодо вбивства медійників. Ідеться про контекст загибелі, доведення мотивів убивць тощо. Вони також обговорили проблему ідентифікації журналістів, доведення факту їхньої професійної діяльності та інші питання для покращення розслідувань.

За даними ІМІ, станом на 19 грудня 2024 року в Україні загинуло 94 медійники внаслідок повномасштабного російського вторгнення. За два роки й дев'ять місяців з його початку Росія скоїла щонайменше 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні.

Нагадаємо, у вересні понад 20 правозахисних громадських організацій, зокрема, ІМІ, та Офіс генпрокурора підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Метою Меморандуму є оформлення принципів співпраці між громадськими організаціями та ОГП і впровадження стандартів взаємодії органів прокуратури з інститутами громадянського суспільства у питаннях притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні воєнних злочинів.

Співпраця організацій з ОГП передбачає обмін наявною інформацію щодо воєнних злочинів, проведення регулярних робочих зустрічей у межах діяльності Міжнародної ради експертів з питань розслідування воєнних злочинів, а також взаємну допомогу в адвокаційних кампаніях, розробці навчальних програм та стандартів діяльності прокурорів для розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Ілюстрація: ІМІ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
368
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду