Глава МЗС Франції звинуватив РФ у підкупі популярних європейських блогерів для розповсюдження проросійської пропаганди
Глава МЗС Франції звинуватив РФ у підкупі популярних європейських блогерів для розповсюдження проросійської пропаганди
Влада Франції має докази того, що Росія намагається маніпулювати популярними блогерами з країн Європи, використовуючи їх для поширення кремлівської пропаганди. Про це заявив міністр закордонних справ Жан-Ноель Барро на засіданні парламентського комітету із закордонних справ Національних зборів Франції, повідомляє RFI.
Барро закликав «творців контенту та їхніх передплатників бути вкрай пильними щодо цих загроз, які можуть вплинути на громадські дискусії» в країнах ЄС.
Із посиланням на агентство France Presse видання RFI цитує виступ глави французької дипломатії на засіданні парламентського комітету: «Франція піддається декільком видам іноземного цифрового втручання. Використовувані методи [втручання] різноманітні та часто змінюються. Нещодавні вибори в Молдові та Румунії, наприклад, продемонстрували масове використання блогерів-інфлюєнсерів у соціальних мережах, зокрема у мережі Х, для зриву голосування».
За інформацією Барро, французьке МЗС має докази того, що Росія також намагається маніпулювати лідерами думок в інших європейських країнах, включаючи Францію.
«Розслідування продовжується. Ми закликаємо творців контенту та їхніх передплатників виявляти граничну пильність щодо цих загроз, які можуть впливати на наші суспільні дискусії», — наголосив Барро.
Зазначається також, що напередодні видання Le Monde з посиланням на джерело у французьких спецслужбах розповіло, що російська влада спробувала залучити на свій бік щонайменше 2000 блогерів із різних країн Європи. Ці інфлюєнсери отримали від людей, близьких до Кремля, пропозиції поширювати проросійську пропаганду. Близько 20 з них — у тому числі, 9 французів — погодилися на запропоновану угоду та співпрацю. «Йдеться про відомих у своїх сферах творців контенту, у кожного з яких – сотні тисяч передплатників», - пише RFI.
Нагадаємо, Європейська комісія почала офіційне провадження проти соціальної мережі TikTok на тлі президентських виборів у Румунії. Розслідування зосередиться на ймовірній скоординованій маніпуляції системою рекомендацій TikTok та на політиці мережі щодо політичної реклами.
На думку колишнього виконавчий редактор інформагентства France Presse Дені Йо, який з моменту повномасштабного вторгнення Росії став волонтером та особисто привозить до української Умані гуманітарну допомогу, соціальні мережі відіграють значну та шкідливу роль у формуванні світогляду та політичних уподобань простих виборців у країнах Заходу.
Читайте також:
Фото: Жан-Ноель Барро / з відкритих джерел