Єврокомісія готова розпочати нову ініціативу «Щит демократії», яка зокрема викриватиме інформаційні маніпуляції, - Кравчук
Єврокомісія готова розпочати нову ініціативу «Щит демократії», яка зокрема викриватиме інформаційні маніпуляції, - Кравчук
У Європарламенті відбулися дебати, присвячені дезінформації на соціальних платформах, таких як TikTok, та її впливу на вибори у Європі. Єврокомісія закликала депутатів підтримати створення спеціального комітету щодо Європейського щита демократії. Про це повідомила народна депутатка, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційні політики Євгенія Кравчук у Фейсбуці.
За її словами Європарламент посилює увагу до захисту демократії та боротьби з російською дезінформацією. Кравчук процитувала єврокомісара з питань юстиції Майкла Макграта, який заявив, що Єврокомісія готова розпочати роботу над Щитом демократії – ініціативою, яка допоможе захистити фундаментальні права, викривати інформаційні маніпуляції та адаптуватися до нових викликів.
Народна депутатка також повідомила, що Єврокомісія вже почала розслідування щодо маніпуляцій на таких платформах, як TikTok, X, Facebook та Instagram. При цьому особлива увага приділяється політичній рекламі, дезінформаційним кампаніям та системам рекомендацій. У межах дебатів обговорювалися нові правила прозорості політичної реклами, які мають запрацювати в жовтні 2025 року.
«Європейські депутати та глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас також обговорили, як кремль використовує дезінформацію для виправдання війни проти України та дестабілізації демократичних інституцій ЄС. На основі дебатів буде підготовлено резолюцію, яку винесуть на голосування під час пленарного засідання 20–23 січня 2025 року.
Європа продовжує стояти пліч-о-пліч у протидії дезінформації та підтримці України!», - написала Кравчук.
Нагадаємо, Європейська комісія рзпочала офіційне провадження проти соціальної мережі TikTok на тлі президентських виборів у Румунії. Розслідування зосередиться на ймовірній скоординованій маніпуляції системою рекомендацій TikTok та на політиці мережі щодо політичної реклами.
Фото: фб-сторінка Євгенії Кравчук