Чим насправді був небезпечний Кірілов: дайджест пропаганди за 16-17 грудня

Чим насправді був небезпечний Кірілов: дайджест пропаганди за 16-17 грудня

18 Грудня 2024
199

Чим насправді був небезпечний Кірілов: дайджест пропаганди за 16-17 грудня

«Центр стратегічних комунікацій»
199
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 16 грудня 2024 року
Чим насправді був небезпечний Кірілов: дайджест пропаганди за 16-17 грудня
Чим насправді був небезпечний Кірілов: дайджест пропаганди за 16-17 грудня

Оригінал публікації на сайті «Центру стратегічних комунікацій» за посиланням

  1. У Кремлі не відмовляються від ультиматумів
  2. Путін замислився про «раціоналізацію» витрат на війну
  3. Провідний «хімік» ЗС РФ не дійшов на свій останній брифінг
  4. Екологічне лихо у Керченській протоці

У Кремлі не відмовляються від ультиматумів 

Міністр оборони РФ Бєлоусов на розширеному засіданні військовій колегії МО РФ 16 грудня заявив, що 2025 року російська армія «планує досягти перемоги у війні в Україні та досягнення цілей, озвучених Путіним у червні».

Тож варто нагадати червневі ультиматуми Путіна, висунуті у формі «офіційних пропозицій щодо припинення війни з Україною». 

Перший стосується припинення вогню і власне початку переговорного процесу. Для цього Путін вимагає, щоб ЗСУ вийшли з території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Друга вимога — відмова України від вступу до НАТО.

Наступні озвучені Путіним умови стосуються вже самого процесу переговорів (якщо вони почнуться). Йдеться про нейтральний, позаблоковий, без’ядерний статус України, її «демілітаризація і денацифікація». Угоди щодо мирного врегулювання мають передбачати скасування санкцій проти Росії; «нові кордони РФ» мають бути зафіксовані міжнародними договорами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запрошення до капітуляції. Чи справді Путін готовий до переговорів

Отож, НАСПРАВДІ, про якийсь простір для «компромісів» не йшлося – Кремль вимагає від України капітуляції.

Актуальність такої позиції Москви 16 грудня підтвердив представник РФ в ООН Нєбєнзя. «Жодні схеми із заморожуванням конфлікту Росію не влаштують…Не може бути й мови і про будь-яку роль НАТО у врегулюванні – Альянс і перспектива членства в ньому України від самого початку були частиною проблеми, а не частиною її вирішення», — цитує заяву Нєбєнзі на засіданні Ради Безпеки його заступник Дмитро Полянський, додаючи посилання на червневий ультиматум Путіна.

Саме такими є «переговорні» плани Росії на 2025 рік. Жодних ілюзій щодо реальної готовності Путіна до миру не має бути: він не зупиниться, поки його не зупинять.

Путін замислився про «раціоналізацію» витрат на війну

Тимчасом, із наближенням «дедлайну», Бєлоусов намагається створити ілюзію перемоги, заявляючи про «мільйон втрат у ЗСУ», «готовність воювати з НАТО» і тому подібне. Також Бєлоусов заявив, що у 2024 році законтрактувалися на війну «понад 427 тисячі осіб». НАСПРАВДІ ж, головною цифрою, яку озвучив Бєлоусов, є загальний обсяг витрат РФ на оборону. Йдеться про 32,5% федерального бюджету і, за словами Путіна, це приблизно на 2,5% більше, ніж було до лютого 2022-го. При цьому диктатор зазначив, що «ці витрати неможливо підвищувати до нескінченності, тому потрібен раціональний підхід».

 

Отож, вже у Кремлі відкрито заговорили про «раціональність». Росія без «надзусиль у вигляді мобілізації та різкого збільшення військового бюджету не зможе в короткі терміни домогтися розгрому ЗСУ» – саме таку оцінку дали випускники Академії Генштабу РФ на щорічній зустрічі, про що активно пишуть «z-воєнкори».

Однак, заява Путіна про пошук «раціональності» пролунала не випадково, адже у Кремлі чудово розуміють ліміти своїх можливостей, які аж ніяк не безмежні. І про це свідчать не лише оцінки зовнішніх експертів. Наприклад, за впровадження «карткової системи для незахищених верств населення» виступають не тільки губернатори від Калінінграда до Камчатки, але й голова комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков. Останній також підтримав ідею повернення продуктових талонів: мовляв, «люди, які відчувають нужду, мають за будь-яких обставин знати, що вони забезпечені відповідним мінімумом продуктів і товарів для життя».

Все це вже було в період «розквіту соціалізму» у пізньому СРСР. І відомо, до чого це призвело. 

Головний «хімік» ЗС РФ не дійшов на свій останній брифінг

Зранку 17 грудня біля під’їзду власного будинку в Москві було підірвано начальника військ РХБЗ ЗС РФ Ігоря Кірілова. Цього дня він мав давати брифінг і озвучити чергову порцію фейків на профільну тематику.

Кірілов широко відомий своїми абсурдними фейками про «бойових» комах (комарів і міссурійської сарани), перелітних птахів і «байрактарів» з розпилювачами біологічної зброї. У рамках своєї «міжнародної діяльності» він також заявляв, що США почали активно долучати Молдову та Румунію до схем перевезення біоматеріалів з України. Британію він звинуватив у «провокації» з отруєнням Скрипалів. Німеччину — у збиранні крові слов’янського етносу.

До речі, саме Кірілов (який став «начхімом» ЗС РФ у травні 2017-го), виступав зі звинуваченнями на адресу сирійської опозиції та країн Заходу у нібито фабрикації доказів застосування військами Башара Асада хімічної зброї проти власного народу.

Але НАСПРАВДІ Кірілов був не просто балакучою головою Кремля. Як відомо, СБУ 16 грудня заочно висунула йому обвинувачення у воєнних злочинах. Від початку війни було зафіксовано понад 4800 випадків застосування російськими військами хімічних боєприпасів із речовинами подразнювальної дії — CN і CS («сльозогінний газ»). Його використанням  відкрито вихвалялися й самі окупанти.

 

Колишній головний військовий пропагандист «ДНР» Едуард Басурін у квітні 2022 року (після чергового невдалого штурму «Азовсталі») взагалі відкрито запропонував здійснити хімічну атаку проти українського гарнізону: «Штурмувати підземні укріплення підприємства немає сенсу. Тому потрібні хімічні війська, які знайдуть спосіб, як викурити кротів зі своїх нір».

Займався Кірілов і створенням нової хімічної зброї. Генерал-депутат Гурульов назвав його «людиною, яка стояла біля витоків сучасної зброї військ РХБЗ. Кірілов є замовником тієї зброї, яку ми тільки маємо побачити на полі бою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Москва згадала «Білі каски»

«Радіо Свобода» нещодавно опублікувало розслідування про нові лабораторії в Підмосков’ї, де, як вважають західні ЗМІ, Росія може створювати новітню біологічну зброю. Наприкінці січня 2024 року на будівельному майданчику в 48-му ЦНДІ побував тодішній міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Екскурсію «науково-дослідним кластером» йому провів особисто Кірілов.

Також Кірілов брав участь у створенні та постановці на озброєння російської вогнеметної системи ТОС-2, здатної застосовувати, зокрема, термобаричні боєприпаси. «Воєнкори» в епітафіях Кірілову також не приховують, що «він не лише про брифінги. Він насамперед про «Солнцепеки», «Тосочки» і «Дракони», що спалили вже тисячі одиниць техніки та опорників противника. І спалять ще тисячі».

Так що, за всіма ознаками, Кірілов був не лише значущою, але й цілком законною ціллю. 

Екологічне лихо у Керченській протоці 

І наостанок про черговий екологічний злочин Росії, який скоювався буквально в онлайн-режимі. Ще один танкер «Волганефть» подавав сигнал лиха в районі порту «Кавказ на Кубані. І трапилось це ще в ніч на 17 грудня, хоча про це російські державні ЗМІ повідомили лише вдень.

 

Нагадаємо, два танкери «Волгонефть», які перевозили мазут, зазнали аварії в Керченській протоці ще 15 грудня. А 16 грудня губернатор Краснодарського краю Веніамін Кондратьєв переконував у відсутності загрози для екологічної ситуації на Кубані: «Наразі пляма розливу нафтопродуктів не досягла берега».

НАСПРАВДІ, одразу після аварії стало зрозуміло, що цей інцидент може спричинити одну з найбільших техногенних катастроф у акваторії Чорного моря. І ось вже 17 грудня масштаби лиха не змогли приховати навіть у Росії.

На двох суднах загалом могло перебувати від 5000 до 8300 тонн нафтопродуктів, значна частина з яких опинилася у воді. За оцінками експертів Російської академії наук, у воді опинилося близько 3000 тонн, проте реальна цифра, звісно, може бути значно вищою.

У соцмережах з’явилися десятки фото і відео з нафтовими плямами на узбережжі (протягом до 35 км) міста Анапи та в інших точках Краснодарського краю. В нафті почали застрягати птахи. При цьому на чисельних відео не фіксується взагалі жодних робіт з ліквідації розливу нафтопродуктів — ані на воді, ані на узбережжі.

В Росії вже припускають, що вся берегова лінія до Новоросійська або навіть до Геленджика буде тією чи іншою мірою забруднена. Це створює загрозу для всієї місцевої екосистеми, включно з рибами, птахами і дельфінами.

Екологи попереджають, що наслідки розливу мазуту в Керченській протоці будуть важкими. Бо за щільністю він близький до води — близько 0,8-1 г на 1 см³, а отже, частина його залишиться на поверхні, частина поступово осяде на дно, звідки підійматиметься під час чергових штормів. 

І так, на жаль, триватиме й надалі. Доки ідеальний шторм у всіх сенсах не накриє всю путінську Росію. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
«Центр стратегічних комунікацій»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
199
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду