Верховна Рада не підтримала виключення Юрія Бойка з комітету з прав людини
Верховна Рада не підтримала виключення Юрія Бойка з комітету з прав людини
Верховна Рада не проголосувала за виключення голови депутатської групи «Платформи за життя та мир» Юрія Бойка зі складу Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції окупованих територій. Про це повідомили народні депутати Ярослав Юрчишин та Ярослав Железняк.
Відповідне рішення підтримали лише 217 депутатів з необхідних 226.
«Ось і є спроможність парламенту щодо боротьби з колаборантами», — прокоментував Юрчишин.
(ДОПОВНЕНО) Згодом народна депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук опублікувала дані про голосування за фракціями:
- «Слуга народу» — 166 голосів (71,2% від складу фракції, голова фракції Давид Арахамія голосував «за»);
- «Європейська солідарність» — 17 голосів (62,9% від складу фракції, голова фракції Петро Порошенко «відсутній», хоча перед цим на засіданні був; співголови фракції Ірина Геращенко і Артур Герасимов були і голосували);
- «Батьківщина» — 7 голосів (29,1% від складу фракції, голова фракції Юлія Тимошенко «відсутня», хоча перед цим на засіданні була);
- «Голос» — 12 голосів (60% від складу фракції, голова фракції Олександра Устинова «відсутня», до цього також була відсутня);
- Група «Партія "За майбутнє"» — 4 голоси (23,5% від складу групи, голова групи Тарас Батенко голосував «за»);
- Група «Довіра» — 4 голоси (21% від складу групи, голова групи Олег Кулініч «відсутній»);
- Група «Платформа за життя і мир» — 0 голосів
- Група «Відновлення України» — 0 голосів
- Позафракційні — 7 голосів (Голова Ради Руслан Стефанчук голосував «за», перший заступник голови Олександр Корнієнко — "за", заступниця голови Олена Кондратюк — «за», Дмитро Разумков — «відсутній», хоча перед цим на засіданні був).
Нагадаємо, 17 грудня Юрія Бойка викликали на допит до Служби безпеки України після низки його заяв у соцмережі «Тікток», які відтворювали російські наративи, зокрема про «радикалів» в Україні, мовне та релігійне питання тощо.
Після візиту до СБУ Юрій Бойко записав відео з вибаченнями. Він сказав, що не хоче, аби Росія використовувала його слова для виправдання агресії, а російського правителя Володимира Путіна назвав воєнним злочинцем.
Крім того, у коментарі «BBC News Україна» нардеп запевнив, що підтримує чинну владу і не мав на увазі під «радикалами» її. Він нагадав, що знесення пам'ятників почалося за часів президентства Порошенка, і заявив, що його позиція щодо історії не змінилася після початку російської агресії.
Паралельно у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про відкликання Юрія Бойка з посади члена Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Увечері 17 грудня Регламентний комітет Ради розглянув цю постанову і рекомендував парламенту визначитися щодо неї.
Як писав «ДМ», нещодавно наші колеги з видання «Голка» повідомили, що проросійський політик, очільник парламентської «Платформи за життя та мир» Юрій Бойко 27 листопада створив канал у тіктоці — після того, як на виборах президента США переміг Дональд Трамп. Станом на 9 грудня канал Бойка, на якому було розміщено вже 10 відео, мав близько 1,5 тисячі підписників. Ці відео почали набирати десятки тисяч переглядів. У них Бойко поширює проросійські наративи.
Уже в другому відео на новоствореному каналі Бойко піднімає питання російської мови в Україні, далі акцентує увагу на «втрачених можливостях переселенців», через що люди змушені «повертатись на окуповані території». Також у новоствореному каналі розповідають, що за останні 10 років «грантоеды довели Украину до предела». Бойко переконує, що з січня 2025 року фінансування від США нарешті завершиться, і це, на його думку, добре.
В іншому ролику Бойко також розповів про «радикалів», які перейменовують міста та зносять памʼятники в Україні, «забороняють людям говорити рідною мовою та ходити у ту церкву, у яку вони хочуть».
Фото: Євгеній Завгородній