Верховна Рада не підтримала виключення Юрія Бойка з комітету з прав людини

Верховна Рада не підтримала виключення Юрія Бойка з комітету з прав людини

18 Грудня 2024
1993
18 Грудня 2024
14:43

Верховна Рада не підтримала виключення Юрія Бойка з комітету з прав людини

1993
Відповідне рішення підтримали лише 217 депутатів з необхідних 226.
Верховна Рада не підтримала виключення Юрія Бойка з комітету з прав людини
Верховна Рада не підтримала виключення Юрія Бойка з комітету з прав людини

Верховна Рада не проголосувала за виключення голови депутатської групи «Платформи за життя та мир» Юрія Бойка зі складу Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції окупованих територій. Про це повідомили народні депутати Ярослав Юрчишин та Ярослав Железняк.

Відповідне рішення підтримали лише 217 депутатів з необхідних 226.

«Ось і є спроможність парламенту щодо боротьби з колаборантами», — прокоментував Юрчишин.

(ДОПОВНЕНО) Згодом народна депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук опублікувала дані про голосування за фракціями:

  • «Слуга народу» — 166 голосів (71,2% від складу фракції, голова фракції Давид Арахамія голосував «за»);
  • «Європейська солідарність» — 17 голосів (62,9% від складу фракції, голова фракції Петро Порошенко «відсутній», хоча перед цим на засіданні був; співголови фракції Ірина Геращенко і Артур Герасимов були і голосували);
  • «Батьківщина» — 7 голосів (29,1% від складу фракції, голова фракції Юлія Тимошенко «відсутня», хоча перед цим на засіданні була);
  • «Голос» — 12 голосів (60% від складу фракції, голова фракції Олександра Устинова «відсутня», до цього також була відсутня);
  • Група «Партія "За майбутнє"» — 4 голоси (23,5% від складу групи, голова групи Тарас Батенко голосував «за»);
  • Група «Довіра» — 4 голоси (21% від складу групи, голова групи Олег Кулініч «відсутній»);
  • Група «Платформа за життя і мир» — 0 голосів
  • Група «Відновлення України» — 0 голосів
  • Позафракційні — 7 голосів (Голова Ради Руслан Стефанчук голосував «за», перший заступник голови Олександр Корнієнко — "за", заступниця голови Олена Кондратюк — «за», Дмитро Разумков — «відсутній», хоча перед цим на засіданні був).

Нагадаємо, 17 грудня Юрія Бойка викликали на допит до Служби безпеки України після низки його заяв у соцмережі «Тікток», які відтворювали російські наративи, зокрема про «радикалів» в Україні, мовне та релігійне питання тощо.

Після візиту до СБУ Юрій Бойко записав відео з вибаченнями. Він сказав, що не хоче, аби Росія використовувала його слова для виправдання агресії, а російського правителя Володимира Путіна назвав воєнним злочинцем.

Крім того, у коментарі «BBC News Україна» нардеп запевнив, що підтримує чинну владу і не мав на увазі під «радикалами» її. Він нагадав, що знесення пам'ятників почалося за часів президентства Порошенка, і заявив, що його позиція щодо історії не змінилася після початку російської агресії.

Паралельно у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про відкликання Юрія Бойка з посади члена Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин. 

Увечері 17 грудня Регламентний комітет Ради розглянув цю постанову і рекомендував парламенту визначитися щодо неї.

Як писав «ДМ», нещодавно наші колеги з видання «Голка» повідомили, що проросійський політик, очільник парламентської «Платформи за життя та мир» Юрій Бойко 27 листопада створив канал у тіктоці — після того, як на виборах президента США переміг Дональд Трамп. Станом на 9 грудня канал Бойка, на якому було розміщено вже 10 відео, мав близько 1,5 тисячі підписників. Ці відео почали набирати десятки тисяч переглядів. У них Бойко поширює проросійські наративи.

Уже в другому відео на новоствореному каналі Бойко піднімає питання російської мови в Україні, далі акцентує увагу на «втрачених можливостях переселенців», через що люди змушені «повертатись на окуповані території». Також у новоствореному каналі розповідають, що за останні 10 років «грантоеды довели Украину до предела». Бойко переконує, що з січня 2025 року фінансування від США нарешті завершиться, і це, на його думку, добре.

В іншому ролику Бойко також розповів про «радикалів», які перейменовують міста та зносять памʼятники в Україні, «забороняють людям говорити рідною мовою та ходити у ту церкву, у яку вони хочуть».

Фото: Євгеній Завгородній

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1993
Читайте також
15.12.2024 20:50
Олександр Морський
для «Детектора медіа»
6 619
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду