Юрій Бойко перепросив за відео про «радикалів» після виклику на допит в СБУ
Юрій Бойко перепросив за відео про «радикалів» після виклику на допит в СБУ
Народний депутат та голова депутатської групи «Платформа за життя та мир» Юрій Бойко після виклику на допит до Служби безпеки України через свої попередні заяви в тіктоку записав відео з вибаченнями, яке теж оприлюднив у соцмережі.
У новому відео Бойко сказав, що не хоче, аби Росія використовувала його слова для виправдання агресії, а російського правителя Володимира Путіна назвав воєнним злочинцем.
«Якщо когось з українців, які воюють на фронті або працюють в тилу на перемогу, образили мої слова, я хочу перепросити. І сказати про те, що ми всі маємо бути об’єднані, націлені на перемогу над зовнішнім ворогом та відкласти всі внутрішні розбіжності», — сказав Бойко.
Він закликав інших політиків «об’єднувати країну та людей» та «робити так, щоб швидше перемогли».
Перед тим, зранку 17 грудня, у письмовому коментарі «BBC News Україна» Юрій Бойко пояснив свою позицію, викладену у відео на тіктоку.
У відповідь на питання, чи не вважає Бойко «радикалами» чинну українську владу, він сказав, що це «повна маячня», і нагадав, що процеси зносу пам'ятників та перегляду гуманітарної політики почалися за часів президентства Петра Порошенка.
«Він особисто і парамілітарні групи, що з'явилися в українських містах, розпочали цю політику боротьби з пам'ятниками та цькування громадян за мовною чи релігійною ознаками. Саме ці ініціативи вуличних активістів ми спостерігаємо сьогодні в усій Україні», — сказав Бойко.
На запитання, чи не боїться він, що через його слова проти нього можуть порушити кримінальну справу, нардеп відповів, що його «заява якраз навпаки є закликом до всіх політиків припинити розколювати українське суспільство».
«Відповідальність за відсіч російській агресії повністю покладено на українську владу. Тому ми будемо і надалі її підтримувати», — написав Бойко.
Він запевнив, що його група депутатів «чітко визначила свою позицію ще в лютому 2022 року». Вона полягає в тому, що «усі, хто з депутатів лишилися в Україні, мають працювати на її перемогу та підтримувати чинну владу».
«Ми можемо дискутувати з представниками провладної фракції у межах політичного процесу у парламенті. Але займатися політичним шантажем в умовах війни, як роблять представники окремих фракцій в парламенті, — це не до нас. Ми лишаємось на державницьких позиціях», — підсумував Бойко.
Він також запевнив, що його позиція щодо минулого та історичної пам'яті залишалася незмінною протягом багатьох років і зовсім не змінилася після початку збройної агресії Росії.
«В умовах російської агресії та знищення наших пам'ятників неприпустимо нам всередині країни боротися із власним минулим. Я дійсно категорично проти "політики відміни" минулого. Це історія становлення нашої держави, якою б вона не була. Її треба пам'ятати, щоб не повторювати помилок.
Те саме стосується церкви і мови. Не потрібно розхитувати суспільство у період війни, поділяючи на "правильних" і "неправильних" українців, а навпаки — шукати точки єдності людей», — написав депутат.
Нагадаємо, нещодавно наші колеги з видання «Голка» повідомили, що проросійський політик, очільник парламентської «Платформи за життя та мир» Юрій Бойко 27 листопада створив канал у тіктоці — після того, як на виборах президента США переміг Дональд Трамп. Станом на 9 грудня канал Бойка, на якому було розміщено вже 10 відео, мав близько 1,5 тисячі підписників. Ці відео почали набирати десятки тисяч переглядів. У них Бойко поширює проросійські наративи.
Уже в другому відео на новоствореному каналі Бойко піднімає питання російської мови в Україні, далі акцентує увагу на «втрачених можливостях переселенців», через що люди змушені «повертатись на окуповані території». Також у новоствореному каналі розповідають, що за останні 10 років «грантоеды довели Украину до предела». Бойко переконує, що з січня 2025 року фінансування від США нарешті завершиться, і це, на його думку, добре.
В іншому ролику Бойко також розповів про «радикалів», які перейменовують міста та зносять памʼятники в Україні, «забороняють людям говорити рідною мовою та ходити у ту церкву, у яку вони хочуть».
Після цих заяв 17 грудня Юрія Бойка викликали на допит до Служби безпеки України. Крім того, у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про відкликання Юрія Бойка з посади члена Комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Читайте також:
- Росія готується до виборів. Тікток Юрія Бойка
- «Мільйонер під прикриттям»: журналісти Bihus.Info розслідували, як нардеп Юрій Бойко приховує свої активи
Фото: Юрій Бойко / з відкритих джерел