МЗС України висловило протест через візит африканської делегації на пропагандистський захід на окупованій Донеччині

МЗС України висловило протест через візит африканської делегації на пропагандистський захід на окупованій Донеччині

17 Грудня 2024
2190
17 Грудня 2024
13:43

МЗС України висловило протест через візит африканської делегації на пропагандистський захід на окупованій Донеччині

2190
Представники 12 африканських країн прибули на пропагандистську акцію на Савур-могилі для вшанування «героїв, які боролися з нацистами та українськими націоналістами».
МЗС України висловило протест через візит африканської делегації на пропагандистський захід на окупованій Донеччині
МЗС України висловило протест через візит африканської делегації на пропагандистський захід на окупованій Донеччині

Міністерство закордонних справ України висловило протест через візит делегації Панафриканського парламенту в складі представників 12 країн на пропагандистський захід на Савур-могилі на окупованій Росією території Донецької області. Про це йдеться на сайті МЗС.

Зокрема, окуповану територію Донеччини відвідали представники Ефіопії, Танзанії, Малаві, Уганди, Південного Судану, Коморських Островів, Екваторіальної Гвінеї, Джибуті, Есватіні,  Замбії, Сомалі та Мозамбіку.

«Взявши участь у російській пропагандистській акції, африканські парламентарі виявили грубу неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України та знехтували основоположними принципами міжнародного права», — заявили в МЗС.

Там відзначили, що заяви про протидію колоніалізму, які зробили представники цієї делегації на окупованій території України, є «повним абсурдом».

Міністерство вважає, що візит африканської делегації «суперечить духу дружби та взаємної поваги» у відносинах України з державами Африки і суперечить спільній заяві голови Африканського Союзу та голови Комісії Африканського Союзу від 24 лютого 2022 року, у якій висловлюється заклик до Росії «неухильно поважати міжнародне законодавство, територіальну цілісність та суверенітет України». 

Як повідомив раніше Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО, Росія організувала на окупованій Донеччині пропагандистську акцію із залученням представників африканських держав.

Делегація з 12 парламентарів відвідала меморіальний комплекс «Савур-Могила» для вшанування пам’яті «героїв, які боролися з нацистами та українськими націоналістами».

За словами ЦПД, подібними акціями Росія намагається реалізувати одразу декілька цілей: розширити свій вплив в Африці, створити ілюзію міжнародного визнання її контролю над окупованими територіями, дискредитувати Україну в очах світової спільноти через просування наративу про Україну як «нацистську державу».

«Щоб завоювати симпатії африканських народів, Росія використовує антиколоніальну риторику та намагається позиціонувати себе як спадкоємця боротьби проти колоніалізму й імперіалізму, протиставляючи себе Заходу.

Російська пропаганда вчергове вдається до маніпуляцій історичною пам’яттю для виправдання збройної агресії через просування наративу про війну як "історичну місію Росії у боротьбі зі злом"», — пише ЦПД.

За словами Центру, ця акція спрямована також і на внутрішню аудиторію — залучивши африканську делегацію, росіяни намагаються додати заходу «міжнародного масштабу», щоб створити образ нібито міжнародної легітимності окупації та зламати у місцевого населення відчуття ізоляції.

Нагадаємо, напередодні Євросоюз наклав санкції на дві (про)російські структури, які здійснюють проросійські операції таємного впливу та поширюють російську пропаганду й дезінформацію в Африці, та їхніх очільників. Ідеться про дезінформаційну мережу «Панафриканська група з торгівлі та інвестицій» та інформаційне агентство «Африканська ініціатива».

Раніше французьке видання Le Monde писало, що африканські видання African Initiative та Agence de Presse, якими керують російські спецслужби, відкрили «школу журналістики» в Малі і  навчають 60 малійських «журналістів» для просування інтересів і наративів Росії на континенті.

Зазначається, що агентство African Initiative має офіси в трьох країнах Сахелю (Малі, Буркіна-Фасо та Нігер), де при владі перебувають дружні до Росії воєнні режими. 

Головне фото, колаж: ЦПД

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2190
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду